HEJ MALUĆKI MALUĆKI - KOLĘDOWANIE PO GÓRALSKU

MOK Marki MOK

 8 stycznia 2014    11:53

W sobotę, 11 stycznia 2014 roku o godzinie 17:30 Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego zaprasza na koncert "HEJ MALUĆKI, MALUĆKI - KOLĘDOWANIE PO GÓRALSKU" w wykonaniu FOLK KAPELI "GÓRALSKA HORA" - kontrabas, skrzypce, altówka, vocal. Wstęp wolny.

Nazwa zespołu pochodzi od nazw szczytów górskich, określanych tak w Tatrach i Beskidach, jak również w całych Karpatach. Tworzą ją muzycy pochodzący z polskich i slowackich gór.

Folk Kapela "Góralska Hora", to jedna z bardziej cenionych góralskich grup muzycznych, która jest częstym gościem na różnego rodzaju festiwalach i koncertach w całym kraju, a także poza jego granicami. Niezwykle starannie dobrany bardzo bogaty repertuar oraz profesjonalizm jego wykonania, zapewniają publiczności wspaniałe koncerty nie tylko ze skoczną i żywiołową muzyką góralsko-folkową. Wszystkie koncerty młodych pasjonatów niosą pozytywną energię prosto z ich serc, prosto z gór...

W Ośrodku Kultury w Markach Folk Kapela Góralska Hora wystąpi z koncertem pięknych polskich kolęd i pastorałek góralskich we własnych nastrojowych oraz żywiołowych aranżacjach muzycznych - z góralskim przytupem - hej!!!

Galeria

zdjecie: 60841
fot. 2
zdjecie

MOK Marki

Marecki Ośrodek Kultury jest samorządową instytucją kultury. Powstał w 1984 roku. Naszą siedzibą jest zabytkowy, ponad stuletni budynek z piękną wieżyczką, mieszczący się w centrum miasta przy ul. Fabrycznej 2, róg ul. Piłsudskiego. Uchwałą Rady Miasta Marki z dnia 18 maja 2011 roku Marecki Ośrodek Kultury otrzymał imię Tadeusza Lużyńskiego - mareckiego artysty plastyka, pedagoga i społecznika.

MISJA
Misją Mareckiego Ośrodka Kultury jest kreowanie zainteresowań kulturą i sztuką, animacja
i edukacja kulturalna oraz upowszechnianie lokalnych tradycji.

Oferujemy udział w zajęciach stałych i cyklicznych, a także spotkaniach, koncertach, spektaklach teatralnych, wernisażach, sesjach warsztatowych i projektach. Przygotowujemy do udziału w kulturze artystycznej i zapewniamy kontakt ze sztuką i artystami.

ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA Z NASZEJ OFERTY
ZAPRASZAMY DO JEJ WSPÓŁTWORZENIA I WSPÓŁPRACY

Chcemy być miejscem pobudzającym lokalną aktywność, miejscem przerzucania mostów pomiędzy różnymi grupami mieszkańców. Czekamy na nowych partnerów, nowych uczestników i nowe propozycje.

mokmarki.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry