"Niejedno przeszłam" - wieczór autorski STANISŁAWY CELIŃSKIEJ

MOK Marki MOK

 8 stycznia 2014    11:57

18 stycznia 2014 roku w sobotę o godz. 17:30 Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego zaprasza na wieczór autorski STANISŁAWY CELIŃSKIEJ. Znana i ceniona aktorka ze swadą opowiada o aktorstwie i codzienności, o sukcesach i problemach, o autorytetach i szukaniu spokoju oraz wykona ulubione piosenki. Z artystką wystąpi kompozytor i akompaniator Tomasz Bajerski. Po spotkaniu będzie można zakupić książkę "Niejedno przeszłam" - książkowy wywiad Karoliny Prewęckiej ze Stanisławą Celińską. Wydawnictwo Pruszyński i S-ka. Warszawa 2012. Wstęp wolny.

Tej książki-opowieści brakowało od zawsze, odkąd pojawiła się taka osoba jak Stanisława Celińska. Szczęśliwe aktorka dała się namówić, bo niezbyt jest skora do zwierzeń, Karolinie Prewęckiej na opowieść o sobie. Powstała rozmowa-rzeka zapisana w tomie "Stanisława Celińska. Niejedno przeszłam". Rozmowa chwilami zabawna, chwilami smutna, ale głęboko szczera zarówno wtedy, gdy Celińska mówi o swoim pojmowaniu aktorstwa, jak i wtedy, gdy opowiada o prywatnym życiu - o tragicznym dzieciństwie, o ukochanej Babci, której zawdzięcza swoje człowieczeństwo i swój zawód, o Bogu, o poszukiwaniu siebie, jako aktorki, muzyka, wokalistki, o swoim nałogu, z którym zmagała się kilka lat, płacąc nim za nadwrażliwość, za dążenie do doskonałości, za dobroć... Wreszcie o sobie matce i żonie, a także wielbicielce tego, co nas otacza świata przyrody i zwierząt.
www.mowimyjak.pl/kultura/ksiazka/dlaczego-trzeba-przeczytac-ksiazke-stanislawa-celinska-niejedno-przeszlam,19_43603.html

Galeria

zdjecie: 60846
zdjecie

MOK Marki

Marecki Ośrodek Kultury jest samorządową instytucją kultury. Powstał w 1984 roku. Naszą siedzibą jest zabytkowy, ponad stuletni budynek z piękną wieżyczką, mieszczący się w centrum miasta przy ul. Fabrycznej 2, róg ul. Piłsudskiego. Uchwałą Rady Miasta Marki z dnia 18 maja 2011 roku Marecki Ośrodek Kultury otrzymał imię Tadeusza Lużyńskiego - mareckiego artysty plastyka, pedagoga i społecznika.

MISJA
Misją Mareckiego Ośrodka Kultury jest kreowanie zainteresowań kulturą i sztuką, animacja
i edukacja kulturalna oraz upowszechnianie lokalnych tradycji.

Oferujemy udział w zajęciach stałych i cyklicznych, a także spotkaniach, koncertach, spektaklach teatralnych, wernisażach, sesjach warsztatowych i projektach. Przygotowujemy do udziału w kulturze artystycznej i zapewniamy kontakt ze sztuką i artystami.

ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA Z NASZEJ OFERTY
ZAPRASZAMY DO JEJ WSPÓŁTWORZENIA I WSPÓŁPRACY

Chcemy być miejscem pobudzającym lokalną aktywność, miejscem przerzucania mostów pomiędzy różnymi grupami mieszkańców. Czekamy na nowych partnerów, nowych uczestników i nowe propozycje.

mokmarki.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry