Czas podsumowań

Marcin Brzeziński OSP

 15 stycznia 2014    22:59

Rozliczenie działań operacyjnych jednostki OSP Marki za rok 2013
Już za kilka dni, a dokładnie 20 stycznia, minie rok od pierwszego zebrania założycielskiego reaktywowanej jednostki OSP w Markach. Jest to dobry moment do pewnych refleksji i podsumowań. Jednostka wrosła już w struktury naszego miasta, co daje się zauważyć choćby po zainteresowaniu bliższą współpracą, szkół i innych instytucji. Pomimo różnego rodzaju trudności staramy się nieprzerwanie stać na straży bezpieczeństwa mieszkańców.

Zakończył się również rok kalendarzowy, a więc Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wołominie podsumowała go w zakresie działań prowadzonych przez podległe jej terytorialnie jednostki OSP. Opublikowane wyniki były dla nas wszystkich bardzo miłym zaskoczeniem, ze względu na fakt, że nasza jednostka była dysponowana zaledwie przez okres 6 miesięcy (pierwsze dyspozycje nastąpiły dopiero pod koniec czerwca 2013r.), a ilość interwencji w stosunku do pozostałych utwierdza nas, że decyzja o reaktywacji OSP w Markach była jak najbardziej uzasadniona i właściwa.

Ubiegły rok, po sześciu miesiącach prowadzenia działań, kończymy na 14 miejscu w statystykach, co na 46 jednostek powiatu wołomińskiego jest bardzo dobrym wynikiem i daje nam dodatkowe bodźce do jeszcze lepszego działania w roku 2014 i kolejnych latach. W roku 2013 nasza jednostka brała udział w 37 interwencjach (35 na terenie gminy i 2 poza jej terenem) z czego 15 to pożary (13 na terenie gminy i 2 poza jej terenem), 19 miejscowych zagrożeń i 3 razy wyjeżdżaliśmy do fałszywych alarmów.

W załączeniu przedstawiamy statystyki, a wszystkim Mieszkańcom Marek i Sympatykom dziękujemy za udzielone nam wsparcie.

Galeria

zdjecie: 60999
fot. 1
fot. 2

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry