Dzień Europejski w "Jedynce"

Rafał Redeł SP1

 29 kwietnia 2004    23:59

29 kwietnia 2004r. w Szkole Podstawowej Nr 1 w Markach uczniowie, nauczyciele i rodzice zorganizowali "Dzień Europejski w Jedynce".
Zadaniem klas 0 - I była prezentacja naszej ojczyzny - Polski. Uczniowie klas starszych przedstawiali kraje należące do Unii Europejskiej. Sale lekcyjne wyobrażały wybrane państwa. Dzieci prezentowały położenie geograficzne, gospodarkę, kulturę, architekturę, zabytki oraz cechy charakterystyczne danego kraju; np. sport, kulinaria, tradycje.
Dopełnieniem ich wiedzy o UE byli zaproszeni goście; Włoszka i Hiszpan prezentowali w ojczystych językach, w przystępny sposób historię swoich krajów.
Kulminacją dnia była degustacja potraw tradycyjnych dla danego kraju - ale była frajda! Smakowało wybornie.
Ponadto uczniowie klas II zaprezentowali spektakl "Pociągiem przez Europę", w którym używali charakterystycznych dla danego kraju zwrotów językowych i form zachowań. Opowiadali bardzo dokładnie o zdobyczach socjalnych zjednoczonej Europy.
Natomiast uczniowie klas czwartych przygotowali spektakl "W starożytnej Grecji" oraz odtańczyli zorbę.
Klasy szóste przygotowały żywe ilustracje najpiękniejszych bajek Andersena. Odbyła się nawet walka Wikingów. Nie zabrakło również wiedeńskiego walca.
Ukoronowaniem dnia był konkurs "Co wiem o krajach Unii Europejskiej?" przystosowany dla trzech grup wiekowych. Najlepsi zostali nagrodzeni.
Dokumentacją tego dnia w naszej szkole są zdjęcia, nagrania video oraz szata graficzna, która zdobi sale lekcyjne i korytarze
Dzień ten to wyraz wspólnego wysiłku i pracy dyrekcji, nauczycieli, uczniów i rodziców. Była to impreza otwarta, na której gościliśmy radnych oraz społeczność marecką

Tekst: Grażyna Pietrzak


Zdjęcia na następnej stronie.Zdjęcia: Krystyna Ambroziak

Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry