Turniej szachowy w Kobyłce

Michał Suchecki UKSStruga

 7 marca 2007    21:35

W Miejskim Ośrodku Kultury w Kobyłce odbył się III Turniej VII edycji Grand Prix Powiatu Wołomińskiego w szachach. Zawody zostały rozegrane w sobotę 3.03.2007, a nagrodą główną był oczywiście Puchar Burmistrza Miasta Kobyłka.

Na zawody przybyło 16 zawodników w kategorii do lat 16 i 14 szachistów starszych.

Za przeprowadzenie turnieju odpowiedzialni byli trenerzy UKS ?Struga?, zaś gospodarzami byli pracownicy MOK w Kobyłce.

Zawody otworzył Burmistrz Miasta Kobyłka Robert Rogulski w towarzystwie pani Ewy Wodnickiej reprezentującej MOK. Pan Burmistrz towarzyszył zawodnikom przez 4 kolejne partie, z zainteresowaniem śledząc zmagania przy szachownicach.

Poszczególne kojarzenia, zaangażowanie w grę zawodników, skupienie na twarzach upamiętniał na fotografiach pan Łukasz Rygadło. Wśród kibiców należy zauważyć rodziców, narzeczone, dziadka i sympatyków.

Atmosfera zawodów była ciepła i przyjemna. Gospodarze pamiętali o ciasteczkach i kawie.

W młodszej kategorii pod nieobecność liderów turnieju (Krzysztofa Kiewicza i Dawida Krasiewicza), którzy wyjechali na ?zielone szkoły? ? mogło zdarzyć się wiele niespodzianek. Z kolei dorośli zawzięcie walczyli o zwycięstwo ? często w bardzo wyrównanych zmaganiach.

Po siódmej ? ostatniej rundzie, której ponownie kibicował Pan Burmistrz, wszystko stało się jasne. W kategorii do lat 16 zwyciężył Damian Krasiewicz, tuż za nim był Rafał Gołąb, trzeci Miłosz Sieradzki. Wśród dorosłych najlepszym okazał się Robert Krasiewicz przed Leszkiem Wilczyńskim i Markiem Kośny.

Puchary, pamiątkowe książki o Kobyłce i nagrody pieniężne wręczyli zwycięzcom Burmistrz Robert Rogulski i Ewa Wodnicka z kobyłkowskiego MOK-u.

Nagrodę dla najlepszej dziewczyny turnieju otrzymała Katarzyna Moszczyńska, najmłodszym zawodnikiem (dla którego również przygotowano nagrodę) był Bernard Szczerba. Nagroda dla najstarszego uczestnika turnieju przypadła panu Ryszardowi Tomczykowi.

Uroczystość ogłoszenia wyników i wręczenia nagród wnikliwie obserwował redaktor ?Życia Powiatu Wołomińskiego? Paweł Tyliański ? zapewne w najbliższym wydaniu ukaże się na ten temat artykuł.

Po wzajemnych podziękowaniach i pamiątkowych fotografiach Turniej zamknął Burmistrz Miasta Kobyłka Robert Rogulski, zapraszając serdecznie wszystkich do udziału w następnych zawodach szachowych na terenie miasta.

Elżbieta Suchecka

strona turnieju: http://grandprix.ovh.org

galeria zdjęć z turnieju: link

Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry