VII Noworoczny Turniej Warcabowy dla dzieci

Michał Suchecki UKSStruga

 15 stycznia 2014    23:46

Ten konkurs od lat cieszy się ogromną popularnością i sprawia radość zarówno uczestnikom jak i organizatorom. Już po raz siódmy w sobotę 11.01.2014 w ZS2 w Markach odbył się Noworoczny Turniej Warcabowy dla dzieci, zorganizowany przez UKS Struga. Turniej odbywa się od początku pod Patronatem Burmistrza Miasta Marki, a fundatorem nagród jest Urząd Miasta Marki.

W tym roku przybyło na turniej aż 89 dzieci: 55 zawodników w kategorii klas 0-III i przedszkolaków oraz 34 w kategorii klas IV-VI.

Dzieci miały okazję zagrać w ,,prawdziwym'' turnieju prowadzonym przez sędziego warcabowego, z odmierzanym czasem, z komputerowym kojarzeniem przeciwników według zdobytych punktów. Zawodnicy grali z ogromnym zaangażowaniem. Po siedmiu rundach dzieci z wypiekami na twarzy czekały na ogłoszenie wyników i nagrody, które czekały na wszystkich uczestników turnieju.

Puchary i dyplomy otrzymali najlepsi: w młodszej kategorii zwyciężył Kacper Waś, drugi był Kuba Broma (zawodnicy UKS Struga - obaj po 13 pkt, remis tylko w partii bezpośredniej), trzecie miejsce zdobył Wiktor Getka.

Wśród uczniów klas IV-VI najlepsi byli zawodnicy UKS Struga: 1) Ludwika Moczulska, 2) Martin Banaszek, 3) Klaudia Adamczyk, 4) Ida Zając, 5) Tomek Wojciechowski.

W sobotnim turnieju wszyscy czuli się zwycięzcami. A to za sprawą misiów, maskotek, samochodzików, gier, układanek i innych zabawek, które czekały na swego właściciela. Nagród było dużo, toteż każdy zawodnik mógł coś wybrać dla siebie. Wszystkie dzieci wróciły do domu z nagrodami i szerokim uśmiechem. A organizatorzy cieszą się radością dzieci.

Zdjęcia z turnieju

Galeria

zdjecie: 61009

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry