22. Finał WOŚP w Markach - podsumowanie, podziękowania

Krzysztof Bychowski WOŚP

 22 stycznia 2014    11:54

Dzień 12 stycznia 2014 roku był niezwykle pracowity zarówno dla wolontariuszy jak i ludzi organizujących finał WOŚP w Markach oraz wspierających imprezę pomocą, występami.

Od wczesnych godzin porannych na mareckich ulicach - w okolicach kościołów oraz marketów pojawiły się grupy kwestujących uczniów z mareckich szkół. W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich, celem zbiórki było ratowanie życia dzieci i godna opieka medyczna seniorów. Nad bezpieczeństwem wolontariuszy czuwali rodzice, opiekunowie, policjanci z mareckiego Komisariatu, oraz harcerze.

Również od rana w sali Widowiskowo-sportowej panował spory ruch. Kończyły się przygotowania do imprezy finałowej. Chwilkę po godzinie 11 na scenie rozpoczęły się występy dzieci z przedszkola Dziecięcy Raj a następnie przedszkola Smerfy. Później mogliśmy podziwiać: uczniów z mareckich Szkół Podstawowych, Zespołu Szkół nr 2; Klub sportowy Acrodance; Zespół Atut z Mareckiego Ośrodka Kultury; oraz pokazy sportowe prezentowane przez UKS Salto i UKS Sanchin.

Od godziny 12.00 rozpoczęły się wspaniałe koncerty. Grali i śpiewali dla nas Fly May, Karol Bąk, Zespół ZS1, The Awesome Blues-Jazz Quartet, Tomek Gr0m Paciorek, Open Heart oraz zespół The Tracks. Podczas występów panowała gorąca i radosna atmosfera.

W przerwach między występami można było kupić prezentowane na scenie wyjątkowe przedmioty - min. Piłkę i koszulkę z autografami "Złotek", fotografie z konkursu Marki w Obiektywie, T-Shirt Legii, kalendarze z autografami Kajetana Kajetanowicza oraz wiele innych ciekawych przedmiotów.

Obok sceny znajdowała się strefa interaktywnej zabawy dla dzieci zorganizowana przez firmę Kręciołek (wielki dmuchany zamek, trampolina, badminton...) oraz stoisko rękodzielnictwa (malowanie buziek, rysowanie, wycinanie...)

Z roku na rok występom scenicznym towarzyszy coraz więcej atrakcji odbywających się w innych częściach szkoły. W tym roku były to: pokazy chemiczne, budowanie i programowanie robotów, nauka i zabawa -organizowane przez firmę Mały Inżynier; symultana warcabowa - UKS Struga; węże, jaszczurki, ślimaki, robale - Zwierzęta Dzieciom; nauka pierwszej pomocy - OSP Marki, Eskulap oraz stoisko w którym można było zostać dawcą szpiku.

Tradycyjnie obok sali widowiskowej znajdowała się kawiarenka, w której można było dostać gorący obiad, oraz herbatę i ciasta, które upiekli rodzice dzieci z mareckich szkół. Była również Wielka loteria fantowa w której każdy los był wygrany, z główną nagrodą w postaci ogromnej Lampy Solnej.

Na koniec imprezy na placu przed szkołą rozbłysło Światełko do Nieba

Dzięki hojności mieszkańców Marek oraz ciężkiej pracy wolontariuszy w tym roku udało się nam zebrać rekordową sumę 74 820,86zł.

Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspomogli w tym przedsięwzięciu: sponsorom, darczyńcom, wolontariuszom i ich rodzinom. Urzędowi Miasta za nieocenione wsparcie zarówno finansowe (impreza była dofinansowana z budżetu Miasta Marki) jak i techniczne, wszystkim gościom którzy odwiedzili imprezę finałową oraz pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4, Magdalenie Osińskiej za gościnę.

 Dziękujemy i do zobaczenia za rok.


Galeria

zdjecie: 61146
fot. 1
zdjecie

Krzysztof Bychowski

Rednacz portalu, jeden z jego pomysłodawców i twórców - odpowiedzialny za stronę techniczną i organizacyjną całego przedsięwzięcia.

Mieszkaniec Marek od 1995 roku, właściciel firmy zajmującej się tworzeniem stron internetowych - ACTIVENET www.avn.pl

@ RedNacz małpa marki kropka net kropka pl, 501 271 048

www.avn.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry