PODSUMOWANIE 11 Prezentacji Plastyki Mareckiej

MOK Marki MOK

 23 stycznia 2014    17:02

sobota, 01.02.2014, godzina 17:00

11 Prezentacje Plastyki Mareckiej - PODSUMOWANIE

SPOTKANIE AUTORÓW Z KRYTYKIEM SZTUKI JAROSŁAWEM DASZKIEWICZEM

Jakie są 11 Prezentacje Plastyki Mareckiej? Jak przedstawia się kondycja naszego środowiska artystycznego? Co chcieli powiedzieć twórcy? A na co zwróci uwagę fachowiec? Najłatwiej podsumować wystawę w liczbach. 46 artystów (w tym 42 żyjących), 161 prac... Dziesięciu twórców bierze udział w naszej wystawie po raz pierwszy. Czternastu absolwentów kierunków artystycznych i pedagogiczno-artystycznych. Dwie osoby przyjęte do Związku Polskich Artystów Plastyków na podstawie prac. Jedna osoba, która otrzymała uprawnienia intruktora plastyki eksternistycznie. Cztery osoby z wyksztaceniem plastycznym średnim lub policealnym. Pięciu architektów lub architektów krajobrazu. A także m.in.: trzech lekarzy, dwóch farmaceutów, księgowi, etnograf, zootechnik, chemik i astronom... Wszyscy kochający piękno i próbujący je oddać w swoich pracach. Zaprezentowano rozliczne techniki plastyczne: malarstwo olejne, akrylowe, tempery, pastele i akwarele, pisanie ikon, rysunek ołówkiem, piórkiem, tuszem i aerografem, batik, gobelin, malowanie na jedwabiu, wyszywanie koralikami, techniki rękodzielnicze,  a także fotografia i grafika komputerowa.

Galeria

zdjecie: 61276
zdjecie

MOK Marki

Marecki Ośrodek Kultury jest samorządową instytucją kultury. Powstał w 1984 roku. Naszą siedzibą jest zabytkowy, ponad stuletni budynek z piękną wieżyczką, mieszczący się w centrum miasta przy ul. Fabrycznej 2, róg ul. Piłsudskiego. Uchwałą Rady Miasta Marki z dnia 18 maja 2011 roku Marecki Ośrodek Kultury otrzymał imię Tadeusza Lużyńskiego - mareckiego artysty plastyka, pedagoga i społecznika.

MISJA
Misją Mareckiego Ośrodka Kultury jest kreowanie zainteresowań kulturą i sztuką, animacja
i edukacja kulturalna oraz upowszechnianie lokalnych tradycji.

Oferujemy udział w zajęciach stałych i cyklicznych, a także spotkaniach, koncertach, spektaklach teatralnych, wernisażach, sesjach warsztatowych i projektach. Przygotowujemy do udziału w kulturze artystycznej i zapewniamy kontakt ze sztuką i artystami.

ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA Z NASZEJ OFERTY
ZAPRASZAMY DO JEJ WSPÓŁTWORZENIA I WSPÓŁPRACY

Chcemy być miejscem pobudzającym lokalną aktywność, miejscem przerzucania mostów pomiędzy różnymi grupami mieszkańców. Czekamy na nowych partnerów, nowych uczestników i nowe propozycje.

mokmarki.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry