Odwołania w sprawie zapisów przetargu na budowę obwodnicy

Paweł Pniewski ObwodnicaMarek Marki2020 EkspresMarecki

 23 stycznia 2014    21:40Budowa obwodnicy to duże zamówienie, więc kontrowersji na pewno nie będzie brakowało. Tym razem trzy grosze wtrącają firmy budowlane.

Zastrzeżenia do specyfikacji istotnych warunków zamówienia mają spółki z grupy Budimex/Ferrovial. Do Krajowej Izby Odwoławczej  (KIO) złożyły odwołania, w których zarzucają drogowcom naruszenie przepisów prawa zamówień publicznych i wnoszą o modyfikację zapisów specyfikacji.

"Wobec wadliwego opisu zamówienia odwołujący nie może w sposób racjonalny i poprawny przygotować oferty, gdyż m.in. nie może antycypować całkowicie hipotetycznych i niemożliwych do oszacowania okoliczności" ? czytamy w jednym z odwołań.

Jednym z zarzutów jest niemożliwość dotrzymania terminów (tzw. kamieni milowych) wyznaczonych przez GDDKiA. Potencjalni wykonawcy żądają ich wydłużenia. Podkreślają też nieprecyzyjność i niejednoznaczność zapisów specyfikacji oraz brak przyjęcia przez drogowców odpowiedzialności za przekazane przez nich dokumenty, będące podstawą do projektowania naszej trasy.

O efektach rozprawy w KIO będziemy na bieżąco informować. Pragniemy zaznaczyć, że  praktyka składania odwołań na tym etapie nie jest niczym nowym, czy też szczególnym. Trzeba liczyć na szybki wyrok KIO, który powinien rozstrzygnąć prawne wątpliwości.

O sprawie pisze również portal Gazeta.pl.

Grupa Marki 2020Galeria

zdjecie: 61281
zdjecie

Paweł Pniewski

Paweł Pniewski, zastępca Burmistrza Miasta Marki, prezes zarządu stowarzyszenia Grupa Marki 2020, członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
Społecznik, podróżnik, wielbiciel kultury kulinarnej.
Związany z mareckim samorządem od 2010 roku. Z portalem współpracuje od 2009 roku.

pniewski.wordpress.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry