Zamiast fiskusowi daj harcerzowi ! czyli 1% dla 62. Szczepu Harcerskiego

Robert Borzecki SzczepPolanie

 2 marca 2009    15:18

Szanowni Państwo
Po ostatnich zmianach w przepisach podatkowych przekazanie 1% podatku dochodowego na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego jest niezmiernie łatwe.
W składanym zeznaniu podatkowym wskazujemy kwotę nie przekraczającą 1% podatku, oraz nazwę organizacji pożytku publicznego i jej numer KRS czyli:


Chorągiew Stołeczna Związku Harcerstwa Polskiego
numer KRS 0000268913Konieczne jest także precyzyjne określenie jednostki (hufca, drużyny, gromady), która ma otrzymać przekazywaną kwotę. Służy do tego rubryka ?inne informacje, w tym ułatwiające kontakt z podatnikiem?.
Jeżeli chcemy przekazać 1% naszego podatku konkretnej drużynie koniecznie trzeba podać jej macierzysty hufiec


(np. Hufiec Praga-Północ, 62. SH POLANIE )Kim jesteśmy? Drużyna o numerze 62 została założona w 1936 r. [gn], choć podobno pierwsza znaleziona wzmianka o drużynie pochodzi z 1928 r. W konspiracji harcerze tworzą dwie sekcje w drużynie Grup Szturmowych PR-200, uczestniczą w działaniach innych drużyn lub wchodzą w skład NOW i AK (661 pluton Armii Krajowej). Po wojnie w Hufcu Praga co najmniej od 1947 r. Ponownie numer 62 otrzymują drużyny utworzone przy nowo powstałej w 1983 r. Szkole Podstawowej nr 315 (ul. Trocka 4) na osiedlu Targówek. 15 grudnia 1983 r. powołany zostaje Szczep 62 WDHiZ.Obecnie Szczep kontynuuje swoje chlubne tradycje - pracujemy z dziećmi i młodzieżą skupioną w gromadzie zuchowej oraz dwóch drużynach harcerskich i kręgu instruktorskim. W ramach działalności statutowej spotykamy się na zbiorkach, wyjeżdżamy na rajdy i wycieczki, organizujemy obozy i zimowiska w ramach Harcerskiej Akcji Letniej i Zimowej, bierzemy udział w uroczystościach religijnych, świętach państwowych i patriotycznych. Angażujemy się także w działania lokalne (min. festyny, Święto Niepodległości, WOŚP).

Jednostki organizacyjne środowiska działają przy Szkole Podstawowej nr 2 w Markach i Gimnazjum Publicznym nr 141 na warszawskim Targówku.CO ZROBIMY Z POZYSKANYMI ŚRODKAMI?Pozyskane fundusze wykorzystamy na dofinansowanie kształcenia funkcyjnych oraz kształcenie specjalnościowe czyli kursy i warsztaty z zakresu pierwszej pomocy, kwatermistrzostwa, kursy wychowawców kolonijnych; dokonamy zakupu sprzętu pionierskiego i obozowego oraz materiałów programowych, uzupełnimy księgozbiór szczepu.

Z góry dziękujemy za wszelką pomoc !C Z U W A J !!!!


komendant szczepu
hm. Robert BorzeckiGaleria

fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry