"MARKOWIANIN, POLAK, EUROPEJCZYK czyli NIE TAKA UNIA STRASZNA..." - finał

MOK Marki MOK

 5 lutego 2014    17:01

Marecki Ośrodek Kultury, piątek, 14.02.2014, godzina 09:30

FINAŁ KONKURSU WIEDZY O UNII EUROPEJSKIEJ dla gimnazjalistów p.t.: "MARKOWIANIN, POLAK, EUROPEJCZYK czyli NIE TAKA UNIA STRASZNA...". Finaliści, zwycięzcy etapu szkolnego konkursu, o wyjazd do Brukseli rywalizować będą w konwencji teleturnieju "Jeden z Dziesięciu". Organizator: Rada Miasta Marki. Współpraca: Marecki Ośrodek Kultury.

Rada Miasta Marki oraz Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego już po raz trzeci zapraszają mareckich gimnazjalistów do udziału w Konkursie wiedzy o Unii Europejskiej "Markowianin, Polak, Europejczyk, czyli nie taka Unia straszna?". Unia Europejska nie jest czymś odległym i abstrakcyjnym, ale już od kilku lat jest częścią naszego życia, którą warto poznać i zrozumieć.


Zwycięzcy konkursu zaproszeni zostaną na wyjazd do Brukseli, gdzie będą mieli okazję z bliska przyjrzeć się pracy w unijnych instytucjach, ale również pospacerować po stolicy Belgii i spróbować specjałów z których słynie: czekoladek oraz gofrów. Patronem honorowym konkursu i zarazem sponsorem nagrody głównej zostałaeuroposłanka prof. Danuta Hübner. Partnerami konkursu są: Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce oraz Wodociąg Marecki sp. z o.o. ? największy marecki beneficjent funduszy unijnych.


Patronat medialny nad konkursem objęli: Życie Powiatu na Mazowszu, Ekspres Marecki oraz Portal Społeczności Marek.

Galeria

zdjecie: 61748
zdjecie

MOK Marki

Marecki Ośrodek Kultury jest samorządową instytucją kultury. Powstał w 1984 roku. Naszą siedzibą jest zabytkowy, ponad stuletni budynek z piękną wieżyczką, mieszczący się w centrum miasta przy ul. Fabrycznej 2, róg ul. Piłsudskiego. Uchwałą Rady Miasta Marki z dnia 18 maja 2011 roku Marecki Ośrodek Kultury otrzymał imię Tadeusza Lużyńskiego - mareckiego artysty plastyka, pedagoga i społecznika.

MISJA
Misją Mareckiego Ośrodka Kultury jest kreowanie zainteresowań kulturą i sztuką, animacja
i edukacja kulturalna oraz upowszechnianie lokalnych tradycji.

Oferujemy udział w zajęciach stałych i cyklicznych, a także spotkaniach, koncertach, spektaklach teatralnych, wernisażach, sesjach warsztatowych i projektach. Przygotowujemy do udziału w kulturze artystycznej i zapewniamy kontakt ze sztuką i artystami.

ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA Z NASZEJ OFERTY
ZAPRASZAMY DO JEJ WSPÓŁTWORZENIA I WSPÓŁPRACY

Chcemy być miejscem pobudzającym lokalną aktywność, miejscem przerzucania mostów pomiędzy różnymi grupami mieszkańców. Czekamy na nowych partnerów, nowych uczestników i nowe propozycje.

mokmarki.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry