GUADALUPE - MEKSYKAŃSKIE SANKTUARIUM MARYJNE - prelekcja

MOK Marki MOK

 5 lutego 2014    18:42

Marecki Ośrodek Kultury, czwartek, 13.02.2014, godzina 16:00

Z cyklu "PODRÓŻE BEZ BILETU"
- prelekcja oraz pokaz slajdów podróżnika Marka Łasisza.
Temat: "GUADALUPE ? MEKSYKAŃSKIE SANKTUARIUM MARYJNE". Po prelekcji spotkanie klubowe przy herbatce i ciasteczkach. Wstęp wolny.

Podczas spotkania udamy się do jednego z najsłynniejszych sanktuariów na świecie - meksykańskiego Guadalupe. Będziemy je zwiedzać, a w tej wirtualnej podróży będą nam towarzyszyć oryginalne zdjęcia oraz filmy. Będzie to także opowieść o historii powstania i rozwoju tego świętego miejsca oraz o tym, jak to papież Jan Paweł II pielgrzymował do Meksyku.

Marek Łasisz - archeolog (absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, dyplom z wyróżnieniem), kulturoznawca cywilizacji starożytnych świata (absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego), doktorant na Uniwersytecie Warszawskim. Autor publikacji naukowych i popularyzatorskich. Organizator samodzielnych wypraw na tereny Ameryki Południowej, Środkowej i Północnej. Uczestnik prac wykopaliskowych w Polsce i w Peru.

Zawodowo zajmuje się popularyzacją wiedzy dotyczącej dawnej i współczesnej Ameryki. We współpracy z Ośrodkami Kultury i Uniwersytetami Trzeciego Wieku zrealizował ponad 350 wykładów podróżniczych i naukowych ilustrowanych własnymi, często unikalnymi fotografiami oraz filmami.

Galeria

zdjecie: 61758
fot. 2
fot. 3
zdjecie

MOK Marki

Marecki Ośrodek Kultury jest samorządową instytucją kultury. Powstał w 1984 roku. Naszą siedzibą jest zabytkowy, ponad stuletni budynek z piękną wieżyczką, mieszczący się w centrum miasta przy ul. Fabrycznej 2, róg ul. Piłsudskiego. Uchwałą Rady Miasta Marki z dnia 18 maja 2011 roku Marecki Ośrodek Kultury otrzymał imię Tadeusza Lużyńskiego - mareckiego artysty plastyka, pedagoga i społecznika.

MISJA
Misją Mareckiego Ośrodka Kultury jest kreowanie zainteresowań kulturą i sztuką, animacja
i edukacja kulturalna oraz upowszechnianie lokalnych tradycji.

Oferujemy udział w zajęciach stałych i cyklicznych, a także spotkaniach, koncertach, spektaklach teatralnych, wernisażach, sesjach warsztatowych i projektach. Przygotowujemy do udziału w kulturze artystycznej i zapewniamy kontakt ze sztuką i artystami.

ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA Z NASZEJ OFERTY
ZAPRASZAMY DO JEJ WSPÓŁTWORZENIA I WSPÓŁPRACY

Chcemy być miejscem pobudzającym lokalną aktywność, miejscem przerzucania mostów pomiędzy różnymi grupami mieszkańców. Czekamy na nowych partnerów, nowych uczestników i nowe propozycje.

mokmarki.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry