Nieodpłatna i prowadzona przez profesjonalistów.

Sylwia Matusiak PISMarki

 10 lutego 2014    16:15

Niezwykle ważne wydarzenie -przyjście na świat Waszego Dziecka -już wkrótce? To oczywiste, że chcesz zadbać o bezpieczeństwo, radość, przyszłość tej najważniejszej małej osoby. Możesz zatroszczyć się o Nią już teraz - specjaliści z naszej powiatowej szkoły rodzenia poprowadzą Cię jak za rękę przez czas ciąży, porodu i połogu. To element programu TAKrodzina.pl.

Zapisy właśnie rozpoczęte.

Poród i wszystko, to co następuje po nim, to niestety wielka niewiadoma. Dlatego chcemy Ciebie - przyszła Mamo i Ciebie - przyszły Tato przygotować do podjęcia wyzwania jakie staje przed Wami. Tak, aby czas pierwszego spotkania z dzieckiem był czasem pięknym i niezapomnianym. Warto pójść do szkoły rodzenia, dowiedzieć się czego można się spodziewać się w \ trakcie trwania porodu, nauczyć się z tym radzić, być gotową. Książki i poradniki, informacje znalezione w Internecie, rady rodziny to może być zbyt mało ? ze szkoły rodzenia skorzystać naprawdę warto. Potwierdzi wam to bardzo wielu. Dochodzi jeszcze jeden 'plus'  - Tatusiowie powinni wiedzieć jak ważne jest bycie razem w czasie ciąży, wspólne przeżywanie porodu z ukochaną kobietą, a także pierwszych chwil z maleństwem. Wtedy mocniej i bez zbędnych obaw będziecie mogli zaangażować się wychowywanie dzieci. Okaże się, że pielęgnacja i opieka nad maluszkiem nie koniecznie musi kojarzyć się jedynie z wyrzeczeniami i trudem, a staje się czymś wspólnym i przyjemnym. Bezpłatna powiatowa szkoła rodzenia prowadzona jest w ramach programu polityki prorodzinnej w Powiecie Wołomińskim 'TAKrodzina.pl'. Z pomocy Starostwa już dziś może skorzystać co najmniej 120 par.

Chcieliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom przyszłych rodziców i udało się je spełnić. Mam nadzieje, że ta nasza powiatowa bezpłatna szkoła w znakomity sposób przygotuje mamy i tatusiów do przyjścia na świat potomstwa - mówi starosta wołomiński Piotr Uściński.

To kolejny ważny element rozszerzający program polityki prorodzinnej w powiecie wołomińskim. Fakt, że są to zajęcia nieodpłatne, prowadzone przez profesjonalistów, daje nadzieję, że nasze starania zostaną docenione przez przyszłe mamy i tatusiów- podkreśla Sylwia Matusiak, obecna wiceburmistrz Marek, a jeszcze jako radna inicjatorka powstania programu TAKrodzina.pl

Dlaczego warto chodzić do powiatowej szkoły rodzenia?

Szkoła rodzenia to tylko 20 godzin, 10 spotkań, a taka nabyta wiedza i umiejętności są bezcenne. To bardzo konkretne informacje m.in. o zdrowiu w ciąży, o odżywianiu, jak radzić sobie z dolegliwościami, o czynnikach mających wpływ na zdrowie kobiety ciężarnej i jej dziecka. To rady jak wzmocnić wydolność fizyczną  poprzez ćwiczenia i zmniejszyć lęk przed porodem siłami natury. To rady jak przygotować mieszkanie i wyprawkę dla noworodka, jak go  pielęgnować, jak kąpać, jak karmić piersią i jakie to przynosi korzyści.

Zapisy i szczegółowe informacje pod nr tel. 22 763 31 37 od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-14.00

Zajęcia Szkoły Rodzenia prowadzone będą na zlecenie Starostwa przez specjalistów z dziedziny położnictwa, neonatologii i fizjoterapii na terenie Szpitala Powiatowego w Wołominie- informuje Piotr Kaczorek, rzecznik prasowy starostwa. Do udziału w programie Starostwo zaprasza Mamy wraz z Tatusiami: będące od 21-24 tygodnia ciąży, które deklarują urodzenie dziecka w Szpitalu Powiatowym w Wołominie, zamieszkujące na terenie powiatu wołomińskiego, posiadające zaświadczenie od lekarza prowadzącego ciążę o braku przeciwwskazań do udziału w zajęciach szkoły rodzenia

Program prowadzonych zajęć udostępniony zostanie na stronie internetowej szpitala, www.takrodzina.pl oraz www.powiat-wolominski.pl.

Z ostatniej chwili:

Tysięczna powiatowa karta TAKrodzina.pl powędrowała do Marek - do 10-letniego Mateusza, jednego z trójki rodzeństwa. Za oszczędności rodzice mogą wysłać kolejne dziecko na ciekawe zajęcia albo przeznaczyć na inne potrzebne na inne potrzebne wydatki.

Więcej w Mojej Gazecie Regionalnej

 

Galeria

zdjecie: 61891

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry