"... Ad Astra"

Rafał Redeł Adastra

 15 marca 2005    14:46

Z Joanną Gołębiewską - właścicielką szkoły niepublicznej "Ad Astra" - rozmawia Karina Księżyk.

- Jest Pani właścicielką jedynej w Markach szkoły niepublicznej, na którą składa się Prywatna Szkoła Podstawowa Ad Astra nr 1 oraz Prywatne Gimnazjum Ad Astra nr 1. Od jak dawna szkoła funkcjonuje?

- Szkoła ma już dziewięcioletnią tradycję. W obecnym kształcie administracyjnym działa od trzech lat.

- Czy łacińska nazwa obu szkół to rodzaj przesłania dla jej uczniów?

- Tak, ale dotyczy ono szkoły jako całości. Te słowa Seneki w wolnym tłumaczeniu oznaczają "Przez ciernie do gwiazd". Nie chodzi nam oczywiście o to, aby nasi absolwenci zostawali gwiazdami estrady. Pragniemy natomiast stwarzać takie środowisko edukacyjne, które dawałoby naszym uczniom jak najwięcej możliwości samorealizacji.

- Szkoła jest niewielka ? liczy zaledwie 44 uczniów, spośród których 18 to gimnazjaliści. Jak pracuje się w tak małej placówce?

- Bardzo indywidualnie. Proszę zwrócić uwagę na stosunek liczby uczniów do liczby nauczycieli ? nasze grono pedagogiczne składa się z 16 osób. To pozwala nam zapewnić nieskrępowane warunki rozwoju każdemu z naszych podopiecznych. Mamy bardzo dobre wyniki w pracy z dziećmi, które mają problemy emocjonalne. Potrafimy też zadbać o dzieci wybitnie zdolne. Dobrze znamy naszych uczniów i nauczamy każdego z nich uwzględniając jego możliwości i zainteresowania. Od lat uzyskujemy bardzo wysokie wyniki zarówno w testach kończących szkołę podstawową jak i w gimnazjalnych.

- Jakie dodatkowe zajęcia szkoła oferuje swoim uczniom?

- Jedną z najważniejszych zalet prowadzonej przeze mnie szkoły są świetne warunki do nauczania języków obcych oraz osiągnięcia naszych uczniów w tej dziedzinie. Dzięki zajęciom w małych grupach już piątoklasiści swobodnie wyrażają myśli w języku angielskim w mowie i w piśmie. Absolwenci naszego gimnazjum oprócz świetnej znajomości języka angielskiego mogą się pochwalić również bardzo dobrą znajomością języka niemieckiego, którego nauczamy od IV klasy i dobrą znajomością języka hiszpańskiego, który prowadzimy od klasy VI do końca gimnazjum. Oferujemy również liczne zajęcia pozalekcyjne. W tym roku dzieci mogą korzystać z zajęć wyrównawczych, uczęszczać na liczne kółka: polonistyczne, dziennikarskie, filozoficzne, malarskie, szybkiego czytania. Organizujemy także cotygodniowe wyjazdy na basen oraz do kina IMAX, w którym nasi uczniowie korzystają z zajęć w ramach Akademii Filmowej.

- Stworzenie tak elitarnych warunków jest zapewne kosztowne. Jakie opłaty ponoszą rodzice uczniów Pani szkoły?

- Pobieramy czesne za 10 miesięcy nauki i wynosi ono odpowiednio 600 zł dla klas 0 ? III, 650 zł dla klas IV ? VI oraz 700 zł dla gimnazjalistów. Wpisowe to jednorazowy wydatek 1000 zł.

Rozmawiała
Karina Księżyk

Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry