KONCERT KARNAWAŁOWY Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego

MOK Marki MOK

 14 lutego 2014    16:25

Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego zaprasza w niedzielę 16.II.2014 r. na KONCERT KARNAWAŁOWY w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. W programie: najpopularniejsze arie operetkowe, hity ze światowych musicali, znane przeboje światowe oraz współczesne piosenki wojskowe. Miejsce imprezy: Radzymiński Ośrodek Kultury i Sportu. Miejsca nienumerowane. Obok sali widowiskowej znajduje się kawiarenka. Wyjazd autokaru o godz. 15.30 z ul. Malinowej. Autokar będzie zatrzymywał się na wszystkich przystankach w kierunku Radzymina. Początek koncertu godz. 17.00. Opłata 5zł. Zapisy w sekretariacie MOK w Markach.

Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego od ponad 60-ciu lat ukazuje bogactwo kultury narodowej oraz innych państw cudzoziemskich.

Przedmiotem działalności Zespołu jest opracowywanie programów artystycznych i organizowanie koncertów m.in. estradowych, plenerowych, kameralnych, symfonicznych, solistycznych i chóralnych. Z Zespołu współpracują uznani artyści - śpiewacy, piosenkarze, tancerze i aktorzy. Zespół prowadzi działalność promocyjną i wydawniczą oraz upowszechnia twórczość artystyczną kierowaną do wielopokoleniowej widowni.

Zespół odwołuje się do wielkiej tradycji narodowo-patriotycznej, która rozwijała się w duchu chrześcijaństwa. Repertuar muzyki sakralnej stanowią utwory o tematyce religijnej, począwszy od Bogurodzicy po msze

i pieśni kościelne. Artyści w mundurach występują także w kościołach biorąc udział w różnotematycznych uroczystościach narodowych i religijnych.

W swoim repertuarze Zespół posiada przedstawienia i widowiska popularyzujące tradycje narodowe i chwałę oręża polskiego - poczynając od programów historycznych, poprzez estradowe i rozrywkowe, okolicznościowe, kameralne, aż po samodzielne koncerty i występy solistów, orkiestry oraz chóru (w tym oprawa liturgii mszy świętych).

Galeria

zdjecie: 62046
zdjecie

MOK Marki

Marecki Ośrodek Kultury jest samorządową instytucją kultury. Powstał w 1984 roku. Naszą siedzibą jest zabytkowy, ponad stuletni budynek z piękną wieżyczką, mieszczący się w centrum miasta przy ul. Fabrycznej 2, róg ul. Piłsudskiego. Uchwałą Rady Miasta Marki z dnia 18 maja 2011 roku Marecki Ośrodek Kultury otrzymał imię Tadeusza Lużyńskiego - mareckiego artysty plastyka, pedagoga i społecznika.

MISJA
Misją Mareckiego Ośrodka Kultury jest kreowanie zainteresowań kulturą i sztuką, animacja
i edukacja kulturalna oraz upowszechnianie lokalnych tradycji.

Oferujemy udział w zajęciach stałych i cyklicznych, a także spotkaniach, koncertach, spektaklach teatralnych, wernisażach, sesjach warsztatowych i projektach. Przygotowujemy do udziału w kulturze artystycznej i zapewniamy kontakt ze sztuką i artystami.

ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA Z NASZEJ OFERTY
ZAPRASZAMY DO JEJ WSPÓŁTWORZENIA I WSPÓŁPRACY

Chcemy być miejscem pobudzającym lokalną aktywność, miejscem przerzucania mostów pomiędzy różnymi grupami mieszkańców. Czekamy na nowych partnerów, nowych uczestników i nowe propozycje.

mokmarki.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry