Zbigniew Romaszewski nie żyje.

Radek Dec PISMarki KlubGazetyPolskiej

 13 lutego 2014    18:47

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Zbigniewa Romaszewskiego, legendy opozycji antykomunistycznej, działacza Komitetu Obrony Robotników i Solidarności, twórcy podziemnego radia "Solidarność", byłego Wicemarszałka Senatu, wieloletniego senatora.

Zbigniew Romaszewski od 1977 r. był członkiem Komitetu Samoobrony Społecznej - KOR; wraz z żoną Zofią prowadził Biuro Interwencyjne, rejestrujące przypadki łamania praw człowieka i niosące ofiarom bezprawia pomoc prawną i materialną. W latach 1980-81 kierował Komisją Interwencji i Praworządności NSZZ "Solidarność". W stanie wojennym ukrywał się, był poszukiwany przez SB. W tym czasie zorganizował podziemne Radio "Solidarność". Aresztowany w sierpniu 1982 r., Zbigniew Romaszewski był sądzony w dwóch kolejnych procesach: twórców Radia "Solidarność" i Komitetu Samopomocy Społecznej KOR. Więziony do 1984 r.

Zbigniew Romaszewski od 1989 do 2011 roku był senatorem. Od 2005 roku do Senatu startował z listy PiS. W 2011 r. został wybrany przez Sejm na członka Trybunału Stanu. Był odznaczony Orderem Orła Białego.

W listopadzie 2012 roku mieliśmy zaszczyt gościć p. senatora w Markach, na spotkaniu z mieszkańcami naszego miasta w w Szkole Podstawowej nr 3.

Radek Dec

 

Galeria

zdjecie: 62179
fot. 2

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry