Prasa o naszych akcjach

Paweł Pniewski Marki2020

 17 lutego 2014    15:50

Lokalne media w ciągu ostatnich tygodni zainteresowały się naszymi dwiema akcjami, co nas bardzo cieszy i pozytywnie nastraja do dalszej działalności. Chodzi o Marecki Budżet Obywatelski (zwany przez urząd partycypacyjnym), którego wdrożenie zainicjowaliśmy w zeszłoroczne wakacje oraz akcję "Zostaw 1% w Markach" polegającą na zachęceniu markowian, by 1% swojego podatku, zamiast fiskusowi, przekazali mareckim organizacjom pożytku publicznego.

Wywiad z prezesem naszego stowarzyszenia Jackiem Orychem dotyczący zakończonej w styczniu pilotażowej edycji mareckiego budżetu obywatelskiego przeczytać można w najnowszym wydaniu Życia Powiatu na Mazowszu na stronie 4. Kilka dni temu o rozstrzygnięciu głosowania i wyborze projektów realizowanych w ramach budżetu obywatelskiego pisało również Echo Podwarszawskie.

Natomiast materiał o akcji "Zostaw 1% w Markach" zainteresował aż 3 lokalne tytuły. Echo Podwarszawskie jako pierwsze zachęcało do pozostawienia 1% swojego podatku na lokalnym podwórku. Wkrótce potem pojawił się artykuł na ten temat w Faktach.WWL, a ostatnio w Życiu Powiatu na Mazowszu.

Gorąco dziękujemy lokalnym mediom za owocną współpracę. Mamy nadzieję, że przyniesie ona namacalny efekt w postaci jak największych środków przekazanych z jednego procenta oraz zainteresowania budżetem obywatelskim w sąsiednich gminach.

Paweł Pniewski
Grupa Marki 2020


Galeria

fot. 2
fot. 3
zdjecie

Paweł Pniewski

Paweł Pniewski, zastępca Burmistrza Miasta Marki, prezes zarządu stowarzyszenia Grupa Marki 2020, członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
Społecznik, podróżnik, wielbiciel kultury kulinarnej.
Związany z mareckim samorządem od 2010 roku. Z portalem współpracuje od 2009 roku.

pniewski.wordpress.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry