?Chcemy być tacy jak wy!? - mamy bohatera!

Krzysztof Bychowski SzczepPolanie

 4 kwietnia 2007    11:48

Kampania BohaterW weekend 24-25 marca harcerze z Hufca Warszawa Praga Północ mieli ręce pełne roboty. Końca dobiegła bowiem trwająca kilka miesięcy Kampania ?Bohater?, podczas której wszystkie północno-praskie środowiska zapoznawały się z nowym bohaterem imię którego od niedzieli nosi nasz hufiec a mianowicie Wigierczykami.

W sobotę instruktorzy Hufca ZHP Warszawa Praga Północ, władze związkowe i chorągwiane, władze dzielnic: Centrum, Targówek, Białołęka, burmistrz Marek a także druhowie z batalionu ?Wigry? wzięli wspólnie udział w przygotowanej przez phm. Paulinę Dworzyńska, phm. Katarzynę Pawkowską i pwd. Monikę Maciak wieczornicy instruktorskiej. Odbyła się ona w teatrze Rampa na Targówku. Podsumowaliśmy wspólnie dokonania hufca oraz pojedynczych środowisk w pracy z Bohaterem, wspominaliśmy obozy, zlot hufca ?Pragowisko?, grę miejską i inne przedsięwzięcia zorganizowane w ramach kampanii. Wieczornica miała również część artystyczną, na której śpiewał zespół z 63 WDW ?Everest?. Harcerze z działającego w Markach 62. Szczepu harcerskiego ?Polanie? przedstawili krótką scenkę dotyczącą puszczaństwa. Grupa rekonstrukcyjna przypomniała nam dzień wybuchu Powstania Warszawskiego podczas którego harcerze z batalionu Wigry dzielnie walczyli o losy naszej stolicy. Były z nami również zuchy z 353 WGZ ?Laiquendi?, które do łez wzruszyły wszystkich uczestników spotkania.

W niedzielę odbyła się oficjalna część obchodów kończących Kampanię Bohater. 62 Szczep Harcerski wziął w niej udział w wyjątkowy sposób- wystawiliśmy bowiem Drużynę Reprezentacyjną Hufca, którą dowodził hm. Jacek Garboliński, natomiast druhowie: hm. Robert Borzecki, ćw. Mariusz Borzecki i ćw. Przemysław Chmielewski wystawili poczet sztandarowy nowego sztandaru Hufca Warszawa Praga Północ teraz już imienia Wigierczyków. O 8 rano w Katedrze Świętego Floriana na Warszawskiej Pradze odbyła się msza święta odprawiana przez arcybiskupa. Sławoja Leszka Głódzia, podczas której poświęcony został sztandar. Następnie w towarzystwie werblistów z 16 DH harcerze i harcerki hufca prowadzeni przez poczet sztandarowy hufca, poczet Baonu Wigry oraz Drużynę Reprezentacyjną udał się na apel do Parku Praskiego. W apelu udział wzięły władze związkowe- przewodniczący ZHP hm. Andrzej Borodzik, naczelniczka ZHP hm. Teresa Hernink oraz komendant Chorągwi hm. Waldemar Kowalczyk, który oficjalnie wręczył nam nowy sztandar.

Po apelu chętni harcerze wzięli udział w grze miejskiej hufca, a następnie mieli okazję obejrzeć przedstawienie przygotowane przez Harcerską Grupę Rekonstrukcji Historycznej ?Wigry? obrazujące dzień z życia okupowanej Warszawy. Akcja przedstawienia odbywała się na ulicy Krowiej - chłopcy z organizacji konspiracyjnej przenosili magazyn broni. W czasie akcji zostali zaskoczeni przez patrol przeciwnika, doszło do wymiany ognia, padali ranni. Chłopcy nie oddali przenoszonego sprzętu, zabrali rannych kolegów i zniknęli w zaułkach miasta.

Gdy wszystkie uroczystości tego dnia dobiegły końca pożegnaliśmy się w kręgu harcerskim w Parku Praskim. Od teraz pełna nazwa hufca brzmi Hufiec Warszawa Praga Północ im. Wigierczyków. Za nami już wiele zrealizowanych zadań, wiele zbiórek i gier, podczas których poznaliśmy historię Baonu Wigry a przed nami najtrudniejsze - od teraz musimy godnie nosić to imię i swoim zachowaniem nie przynieść ujmy bohaterom, którzy walczyli za naszą wolność.

pion. Edyta Burzyńska

Kampania Bohater

Kampania Bohater

Kampania Bohater

Kampania BohaterKampania Bohater

Kampania Bohater

Kampania Bohater

Kampania Bohater

Kampania Bohater

Kampania Bohater

Kampania Bohater

Kampania Bohater

Kampania Bohater

Kampania Bohater

Galeria

zdjecie

Krzysztof Bychowski

Rednacz portalu, jeden z jego pomysłodawców i twórców - odpowiedzialny za stronę techniczną i organizacyjną całego przedsięwzięcia.

Mieszkaniec Marek od 1995 roku, właściciel firmy zajmującej się tworzeniem stron internetowych - ACTIVENET www.avn.pl

@ RedNacz małpa marki kropka net kropka pl, 501 271 048

www.avn.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry