Msza Św. w intencji "Żołnierzy Wyklętych"

START:    28 lutego 2014

Andrzej Rostek PISMarki KlubGazetyPolskiej

 24 lutego 2014    10:12

W imieniu zarządu i członków komitetu PiS w Markach oraz Klubu Gazety Polskiej zapraszamy na Mszę Świętą 28 lutego (piątek) o godzinie 18:00 w intencji "Żołnierzy Wyklętych" w kościele Matki Bożej Królowej Polski w Pustelniku na ulicy Jutrzenki 26.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!


Kim byli "Żołnierze Wyklęci"? To antykomunistyczna partyzantka, w czasach PRL nazywana "reakcyjnym podziemiem". Stawiali opór sowietyzacji Polski, walczący z komunistycznym wojskiem i władzami. Ostatni z nich, Lalek, zginął w obławie osiemnaście lat po wojnie. Najsłynniejsi "wyklęci" to major Szendzielarz "Łupaszka", zamordowany w 1951 roku na Mokotowie; Witold Pilecki, organizator ruchu oporu w KL Auschwitz czy też generał August Emil Fieldorf, ps. Nil, powieszony w 1953 roku w więzieniu na Rakowieckiej. Od 2011 roku 1 marca - dzień wykonania w 1951 roku wyroku na kierownictwie IV Komendy Zrzeszenia "Wolność i Niezawisłość"- jest obchodzony jako Narodowy dzień Pamięci o Żołnierzach Wyklętych.

Żołnierze Wyklęci Cześć Waszej Pamięci

Galeria

zdjecie: 62273
fot. 1
fot. 2

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry