NIEDZIELA Z MAMĄ, NIEDZIELA Z TATĄ: "KSIĘŻNICZKA NA ZIARNKU GROCHU"

MOK Marki MOK

 28 lutego 2014    15:15

niedziela, 09.03.2014, godzina 15:00

NIEDZIELA Z MAMĄ, NIEDZIELA Z TATĄ ? TEATR "WARIACJA" zaprasza dzieci od 4 lat na spektakl "KSIĘŻNICZKA NA ZIARNKU GROCHU". Wstęp wolny.

Kolejne przedstawienie w Mareckim Ośrodku Kultury Teatru Wariacja z muzyką klasyczną w tle. Bajka o kapryśnych książątkach. Książę nie mógł się zdecydować, którą księżniczkę wybrać, przez co wpędza Króla i Królową w poważne kłopoty. Zaś Księżniczka, która pojawiła się znikąd, była niezwykle wymagająca i kapryśna. I to właśnie, te duże wymagania, tak dwoje książąt do siebie zbliżyło. W spektaklu usłyszymy muzykę Jerzego Fryderyka Haendla, która swym niezwykłym urokiem złagodzi przygody Księżniczki i Księcia i pewnie skłoni małych  widzów do odpowiedzi na pytanie, czy ja też kapryszę? No, czasami... tak!

Lidia Sycz o Teatrze "Wariacja":

Nasza "Wariacja" to nie tylko wesołe teatralne pomysły inspirowane muzyką klasyczną, to radość z tworzenia teatru, którą dzielimy się z widzami. Gramy z pasją, bo teatr to nie tylko nasza praca, ale i pasja. Bawimy się z widownią, bo to ona prowokuje nasze "wariacje" czyli improwizacje. Dbamy o piękne słowo, by widownia odnosiła się do nas z szacunkiem. Pokazujemy teatr, ten czarodziejski świat, do którego można wejść, by poczuć radość i smutek, strach i gniew, i szczęście. Odkrywamy piękno muzyki klasycznej, której gdy słucha się duszą, człowiek potrafi wznieść się i naprawdę latać.

Galeria

zdjecie: 62468
zdjecie

MOK Marki

Marecki Ośrodek Kultury jest samorządową instytucją kultury. Powstał w 1984 roku. Naszą siedzibą jest zabytkowy, ponad stuletni budynek z piękną wieżyczką, mieszczący się w centrum miasta przy ul. Fabrycznej 2, róg ul. Piłsudskiego. Uchwałą Rady Miasta Marki z dnia 18 maja 2011 roku Marecki Ośrodek Kultury otrzymał imię Tadeusza Lużyńskiego - mareckiego artysty plastyka, pedagoga i społecznika.

MISJA
Misją Mareckiego Ośrodka Kultury jest kreowanie zainteresowań kulturą i sztuką, animacja
i edukacja kulturalna oraz upowszechnianie lokalnych tradycji.

Oferujemy udział w zajęciach stałych i cyklicznych, a także spotkaniach, koncertach, spektaklach teatralnych, wernisażach, sesjach warsztatowych i projektach. Przygotowujemy do udziału w kulturze artystycznej i zapewniamy kontakt ze sztuką i artystami.

ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA Z NASZEJ OFERTY
ZAPRASZAMY DO JEJ WSPÓŁTWORZENIA I WSPÓŁPRACY

Chcemy być miejscem pobudzającym lokalną aktywność, miejscem przerzucania mostów pomiędzy różnymi grupami mieszkańców. Czekamy na nowych partnerów, nowych uczestników i nowe propozycje.

mokmarki.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry