Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Lipnie

11 kwietnia 2007    23:44

W dniach 31.03-01.04.2007 w wielkopolskim miasteczku Lipno (niedaleko Leszna) odbyły się XI Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w warcabach klasycznych 64-polowych.

Na zawodach tej rangi nie mogło zabraknąć przedstawicieli UKS ?Struga?. Pięcioro zawodników reprezentowało nasz klub w poszczególnych kategoriach wiekowych. Najlepiej wypadli nasi ?młodzieżowcy?, a więc najstarsza kategoria wiekowa (do 22 lat). Wśród kobiet nasza zawodniczka Edyta Suchecka zdobyła wicemistrzostwo, natomiast w męskiej grupie najlepszy okazał się Michał Janicki, zaś trzecie miejsce wywalczył Paweł Suchecki (obaj z UKS ?Struga?).

W kategorii juniorek nasz klub reprezentowała Sonia Górniak, która otarła się o podium, zajmując czwarte miejsce.

Równolegle z Młodzieżowymi Mistrzostwami Polski dla młodszych kategorii wiekowych został zorganizowany I Młodzieżowy Puchar Polski w warcabach klasycznych. O składzie naszej reprezentacji młodzików ostatecznie zadecydowały wyniki marcowego turnieju w warcabach aktywnych, który odbył się w Markach (chętnych było wielu). Trener wybrał najlepszych. Naszym chłopcom nie było łatwo: po raz pierwszy uczestniczyli w takich zawodach, przy tym byli najmłodsi w swojej kategorii wiekowej (z orlików przeszli w tym roku do młodzików). Tym bardziej trzeba podkreślić dobre lokaty naszych zawodników. Piotr Nagraba zajął 7 miejsce, a potem kolejno Mateusz Pawlina był 16, Karol Metelski 17, Michał Wójcik 19. Brawo młodzicy! Jesteśmy z was dumni! Za rok będzie jeszcze lepiej!

Dziesiąty zawodnik UKS ?Struga? - Marcin Grzesiak przekroczył już magiczną liczbę 22 lat, toteż grał w turnieju towarzyszącym i? zdobył Puchar Prezesa UKS ?Roszada? Lipno.

Podsumowując ? łącznie nasi zawodnicy zdobyli w Lipnie 4 medale, w tym 2 złote, 1 srebrny i 1 brązowy. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy kolejnych sukcesów.