10 medali UKS Struga na Mistrzostwach Polski!

5 marca 2014    23:59

Wielkim sukcesem zawodników UKS Struga zakończyły się tegoroczne Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w warcabach klasycznych - warcabiści mareckiego klubu zdobyli aż dziesięć medali, z czego połowę stanowiły te z najcenniejszego kruszcu. Pozwoliło to UKS Struga zająć drugie miejsce w klasyfikacji medalowej.

Mistrzostwa odbyły się w Horyńcu-Zdroju w dniach 27.02-02.03.2014. Zawodnicy podzieleni na 5 kategorii wiekowych rozegrali 2 turnieje - z klasycznym tempem gry (45 min. na zawodnika) oraz w grze błyskawicznej. UKS Struga reprezentowało 9 zawodników - ich udział w mistrzostwach objął Patronatem Burmistrz Miasta Marki.

W kategorii chłopców do lat 10 znakomicie spisał się Jakub Broma, który wywalczył 2 medale: złoty w turnieju głównym i srebrny w grze błyskawicznej. Bliski podium był Kacper Waś plasując się ostatecznie na 5 pozycji. W kategorii dziewcząt Klaudia Adamczyk wywalczyła 2 miejsce. To pierwszy tak znaczący sukces tej zawodniczki.

Srebrny medal w kategorii dziewcząt do lat 13 w grze błyskawicznej zdobyła Ludwika Moczulska. Do brązu nieco szczęścia zabrakło drugiej z reprezentantek UKS Struga - Ida Zając zajęła 5 miejsce. Bezkonkurencyjny w tej kategorii wiekowej w turnieju głównym był Martin Banaszek. Zaledwie jednego punktu zabrakło Martinowi, by zwyciężyć również w grze błyskawicznej - zajął drugie miejsce.

Startująca po raz pierwszy w kategorii do lat 16 Marta Bańkowska zdobyła tytuł Mistrzyni Polski w grze błyskawicznej oraz srebrny medal w turnieju zasadniczym. Dokładnie takimi samymi osiągnięciami Marta mogła poszczycić się przed rokiem, tyle że w młodszej kategorii wiekowej.

Bogdan Bańkowski - brat Marty - również sięgnął po złoto w turnieju gry błyskawicznej. Bliski medalu był też w turnieju głównym, w którym zajął 4 miejsce. W tej samej kategorii (chłopców do lat 16) swój życiowy sukces osiągnął Artur Moczulski wygrywając turniej główny i tym samym zdobywając tytuł Mistrza Polski.

Oby po tak znakomitym występie zawodnicy UKS Struga spisali się równie dobrze w kolejnych!

zdjecie: 62644