Nowości w Bibliotece

Krzysztof Bychowski Biblioteka

 26 kwietnia 2007    13:03

Nowości w BiblioteceJAMES PATTERSON
"MARY, MARY?

?Agent FBI Alex Cross jedzie do Kalifornii na zaplanowany urlop w Disneylandzie. Ale nie będzie mu dane wypocząć ? po przyjeździe dostaje nowe zadanie. W Beverly Hills zastrzelono znaną aktorkę i jej kierowcę. Twarz kobiety została pocięta ostrym narzędziem. Zbrodnia w afekcie, czy morderstwo z premedytacją? Redaktor Los Angeles Timesa otrzymuje serię e-maili, w których ktoś podpisujący się jako Mary Smith opisuje zbrodnię z największymi detalami. W jakim celu? Czy faktycznie sprawcą makabrycznych mordów jest kobieta, niejaka Mary, Mary to najnowsza pozycja z ulubionego przez czytelników cyklu, wciągająca mieszanka nieoczekiwanych zwrotów akcji, oszałamiającego tempa narracji i niesłabnącego ani na chwilę napięcia.?

Nowości w BiblioteceW.E.B. GRIFFIN
?GLINIARZE?.

Tom 1 cyklu ?Odznaka honoru?
Seria ?Odznaka honoru? stanowi mieszankę realizmu, dramatyzmu i porywającej akcji. Jej bohaterami są policjanci z Filadelfii ? dzieli faceci w mundurach, lub po cywilnemu, ukazani bardzo wiarygodnie.
Podczas spotkania z Losie Dutton, dziennikarką telewizyjną, ginie od postrzału kapitan filadelfijskiej drogówki. Rochard ?duch? Moffit był człowiekiem znanym i cenionym, w dodatku pochodził z rodziny, której przedstawiciele od pokoleń służyli w policji. Jego śmierć wygląda na przypadkową, lecz następnego dnia zostaje brutalnie zamordowany sąsiad Louise Dutton. Śledztwo prowadzą detektywi z wydziału zabójstw, napięcie rośnie, giną kolejna osoby?

Nowości w BiblioteceTHOMAS HARRIS
?HANNIBAL PO DRUGIEJ STRONIE MASKI?

Hannibal po drugiej stronie maski odsłania początki i przyczyny zła. Odtwarza kształtowanie się potwora ? najbardziej zwyrodniałego okrucieństwa i? najtkliwszych, najbardziej wzniosłych uczuć, drogę z niewinności w potworność.
Miłość i nienawiść, wyrzuty sumienia, i żądza zemsty, obrzydlistwo i zmysłowe piękno, sztuka i kobieta walczą o duszę Hannibala. W tej niezwykłej powieści beznamiętne opisy rytuałów morderstw przeplatają się z poetyckimi symbolami i rozpalają wyobraźnię. Krwawa i nastrojowa ? poraża okrucieństwem i porywa wyrafinowaną, perwersyjną wręcz zmysłowością.Nowości w BiblioteceANNICK KAYITESI
?JESZCZE ŻYJEMY?

- ludobójstwo w Ruandzie, masakra Tutsi
- relacja ocalałej czternastoletniej dziewczynki
- świadectwo zbrodni, ale również wiary i nadziei
Annick należy do szczęśliwców, którzy ocaleli. Po stu dniach mordów, przybywa do Francji. W nowych warunkach ruandyjska sierota doświadcza nowych ran, rasizmu, złego traktowania, ale to jej nie zniechęca. Mając dwadzieścia pięć lat, po ukończeniu studiów na wydziale nauk politycznych, opowiada w swej książce o tym, co przeżyła. Pisze nie tylko po to, aby uczcić pamięć swoich najbliższych, ale też po to, aby dać świadectwo nadziei.

Nowości w BiblioteceSTANISŁAW TYM
?RYŚ?

?Ryszard Ochódzki, wszechwieczny ? można powiedzieć prezes Klubu Sportowego ?Tęcza? znalazł się wraz z całą Polską w zupełnie innych okolicznościach. Okolicznościach ze nie były to okoliczności łagodzące, więc trzeba było ostro się do nich przyzwyczajać, a nawet poczuć dobrze. Ochódzki umie poczuć się dobrze, nie ma moralnych norm, więc nie ma też żadnych oporów?
Gdy w swoim bardzo dobrym samopoczuciu doznaje ostrego dyskomfortu, potrafi sobie z tym poradzić. Szczególnie, że ma sekretarkę ? Marię Wafel, która wyznaje podobne zasady, co i on i umie je praktycznie zastosować. O co chodzi? Jak zwykle chodzi o pieniądze?
Dalszy ciąg toczy się raczej pod dyktando przypadków, jakich Ochódzki w najśmielszych fantazjach spodziewać się nie może. Bo oto zostaje posłem, a potem wspólnym kandydatem wszystkich partii na prezydenta RP.

Nowości w Bibliotece?OPOWIEŚCI DO PODUSZKI? ? polscy autorzy, duże litery
Książka jest pełna przyjaznych i ciepłych opowiadań, które bawią i uczą. Historie pełne humoru stanowią doskonałą lekturę przed snem. Codzienne sytuacje i niecodzienne przygody sprawiają, że łatwo jest zaprzyjaźnić się z bohaterami książki. Duże litery ułatwiają czytanie ? samodzielnie lub z dorosłymi.

Nowości w BiblioteceWOJCIECH KOŁYSKO
?LATAJĄCY ŚPIWÓR I MASKI WSTYDU?

Jak pomóc dziecku zrozumieć wstyd, którego doznaje? Jak mądrze towarzyszyć mu w trudnych chwilach?
Seria książeczek o uczuciach pokazuje, że nie jesteśmy bezradni. Możemy wspomóc się:
- bajką ? tym razem o wstydzie, która pozwala dziecku utożsamić się z bohaterami i wraz z nimi przeżywać emocje
- ?instrukcją obsługi wstydu?, która uczy, co robić, kiedy pojawia się to uczucie.


Nowości w BiblioteceGRZEGORZ KASDEPKE
?IRWING MIŚ CZARODZIEJ?

?Irwing to naprawdę wesoły czarodziej. Ma wielu przyjaciół, lubi wyczarowywać różne drobne rzeczy, a czasem robi magiczne psikusy??

Galeria

zdjecie

Krzysztof Bychowski

Rednacz portalu, jeden z jego pomysłodawców i twórców - odpowiedzialny za stronę techniczną i organizacyjną całego przedsięwzięcia.

Mieszkaniec Marek od 1995 roku, właściciel firmy zajmującej się tworzeniem stron internetowych - ACTIVENET www.avn.pl

@ RedNacz małpa marki kropka net kropka pl, 501 271 048

www.avn.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry