"Kolorowy zawrót głowy"

Małgorzata Rowicka Biblioteka

 3 kwietnia 2014    16:59

Inspiracją do spotkania z przedszkolakami z Niepublicznego Przedszkola "Jutrzenka" były wiosenne kolory, które możemy obserwować w naszych ogródkach, parkach. Z książeczki "Kolorowy zawrót głowy"  Zbigniewa Dmitrocy dzieciaki dowiedziały się jakie kolory ma tęcza, co to są kolory kontrastowe, jasne, soczyste, ciepłe, zimne, zgaszone. Wszystkie te kolory odnalazły w wierszykach ze zbioru "Kolorowy świat przedszkolaka" mówiących o pierwszych zwiastunach wiosny - kaczeńcach, fiołkach, krokusach i innych. Te właśnie kolory przedszkolaki wykorzystały - z pełną świadomością -  w swoich pracach wykonanych kredką i żelazkiem - czyli techniką enkaustyki. Poniżej zamieszczamy fotografie prac małych plastyków. 

Galeria

zdjecie: 63292
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13
fot. 14
fot. 15

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry