Bezpieczniej na ul. Bandurskiego

Paweł Pniewski UMMarki BlogPawłaPniewskiego

 6 kwietnia 2014    22:57

Na ulicy Bandurskiego znaki już ustawione, a pasy pomalowane. Walka o przejście dla pieszych w okolicy obecnej Biedronki trochę trwała, a konkretnie 3 lata, bo tyle właśnie mija od złożenia przeze mnie pierwszego wniosku w tej sprawie wspólnie z innymi radnymi, m.in. Radkiem Decem. Jednak kropla drąży skałę.

Początkowo urząd tłumaczył się brakiem możliwości zlokalizowania przejścia w związku z wjazdami na posesję, a następnie na przeszkodzie stanęła budowa supermarketu. Obecnie nie ma już żadnych przeszkód by przejście dla pieszych w tej okolicy powstało, a że od przybytku głowa nie boli, powstały aż dwa: jedno przy Biedronce, a drugie przy wjeździe na osiedle bloków przy numerze 30.

Dobre wieści dla mieszkańców ulicy Bandurskiego przyszły z mareckiego ratusza 31 marca. Burmistrz w odpowiedzi na mój wniosek zapewnił, że do Świąt Wielkanocnych pojawią się nie tylko pasy na dwóch nowych przejściach dla pieszych, ale także uzupełniony zostanie asfalt na odcinku od Biedronki do skrzyżowania z Okólną po stronie parzystej.

Kolejna dobra wiadomość do niwelacja krawężnika w miejscach przejść dla pieszych, co ułatwi poruszanie się rodzicom z wózkami dziecięcymi oraz osobom starszym. Jednak na to udogodnienie będziemy musieli chwilę poczekać. Prace zostaną wykonane najpóźniej do końca czerwca. W swoim wniosku prosiłem o wykonanie tego udogodnienia również na przejściu na pieszych na wysokości numeru 54, przy osiedlu szeregowców. Mam nadzieję, że miejscy urzędnicy nie zapomną i o tym przejściu.
 

Galeria

zdjecie: 63363
fot. 2
zdjecie

Paweł Pniewski

Paweł Pniewski, zastępca Burmistrza Miasta Marki, prezes zarządu stowarzyszenia Grupa Marki 2020, członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
Społecznik, podróżnik, wielbiciel kultury kulinarnej.
Związany z mareckim samorządem od 2010 roku. Z portalem współpracuje od 2009 roku.

pniewski.wordpress.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry