NIE KUPUJ - ADOPTUJ!

Dariusz Boryczko

 6 maja 2014    10:08

Celem tej publikacji jest promowanie w naszym mieście wszelkich akcji związanych z adopcją zwierząt ze schroniska. Sam posiadam trzy psy adoptowane ze schroniska: Kajtek lat 7, Pyza lat 11 oraz Filip lat 8. Jeden z powodów bezdomności zwierząt, to panujące przeróżne mody na zwierzęta. Ludzie traktują modę dotyczącą zwierząt tak samo, jak modę na posiadanie jakiegoś gadżetu czy ubrania. Jednak po jakimś czasie przedmiot nudzi się i trafia na śmietnik. Problem w tym, że zwierzę nie jest
przedmiotem, tylko czującą istotą. Nie snobujmy się na rasę, nie rasowy też potrafi kochać. Nie ma wspanialszego widoku jak zwierzak opuszczający schronisko. Zmiana następuje już w momencie kiedy czuje, że nie wróci do kojca, że za chwilę pojedzie z nowymi opiekunami do domu. Dlatego nie pozostaje chyba nic innego, jak tylko zaapelować: Nie kupuj! Adoptuj! A być może spełni się marzenie o tym, że schroniska dla zwierząt przestaną być potrzebne i odejdą tam gdzie ich miejsce, czyli w
zapomnienie.

Poniżej kilka adresów, gdzie możemy adoptować swojego przyszłego przyjaciela.
https://www.facebook.com/AdoptujPsaNieKupuj
http://www.paluch.org.pl/
http://www.znajdki.pl/
http://www.celestynow.toz.pl/
http://www.schroniskomilanowek.pl/

W dniu 16 kwietnia 2014 roku Rada Miasta Marki przyjęła jednogłośnie dwa projekty uchwał dotyczące bezdomnych zwierząt. Jest to "Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz przeciwdziałania bezdomności zwierząt na terenie gminy Marki w 2014 roku" oraz projekt uchwały " W sprawie wymagań, jakie powinien spełniać przedsiębiorca ubiegający się o uzyskanie zezwolenia na prowadzenie działalności w zakresie ochrony przed bezdomnymi zwierzętami, prowadzenia schronisk dla bezdomnych zwierząt, a także grzebowisk i spalarni zwłok zwierzęcych i ich części."
Pełny tekst uchwał zostanie zamieszczony na stronie http://bip.marki.pl/pl/bip/uchwaly/2014

Dariusz Boryczko

Galeria

zdjecie: 63808

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry