Stowarzyszenie MARKI-PUSTELNIK-STRUGA zaprasza.

START:    11 maja 2014

Tomasz Paciorek StowarzyszenieMPS

 7 maja 2014    12:45

11 maja 2014 r. w kościele parafii Św. Izydora w Markach po Mszy św. wieczornej, tj. ok. godz. 19.00, odbędzie się prelekcja wraz z pokazem multimedialnym dotycząca początków powstania parafii Św. Izydora oraz budowy kościoła. Przedstawiona zostanie również krótka informacja wraz z pokazem zdjęć nt. odlewni dzwonów A. Zwolińskeigo i S. Czerniewicza -działającej na początku XX w. w Pustelniku. Dzwony z tej odlewni znajdują się m.in. na wieży kościoła parafii. Św. Izydora jak też i na stalowej dzwonnicy na Jasnej Górze. Prelekcja będzie prowadzona w ramach comiesięcznej katechezy oraz w ramach działalności statutowej Stowarzyszenia MARKI-PUSTELNIK-STRUGA.
Prelekcję dotyczącą początków parafii oraz budowy kościoła poprowadzi Zbigniew Paciorek zaś informację nt odlewni dzwonów w Pustelniku przedstawi Tomasz Paciorek -członkowie stowarzyszenia MARKI-PUSTELNIK-STRUGA.

Galeria

zdjecie: 63818
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry