Numer telefonu ws. zaginionych dzieci !

Radek Dec TPM MSMLW

 5 marca 2009    15:39

Dla rodziców zaginionych dzieci oraz wszystkich, którzy mają o nich jakiekolwiek informacje, uruchomiono telefon 116 000.Telefon 116 000 należy do grupy numerów 116, ogólnoeuropejskich bezpłatnych linii telefonicznych o charakterze społecznym, stworzonych z inicjatywy Komisji Europejskiej. W czwartek na konferencji prasowej zainaugurowano działalność telefonu w sprawie zaginionego dziecka, którego obsługą zajmie się fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych. Polska jest szóstym krajem w Europie, który uruchomił linię 116 000. Pod numerem 116 000 pracują specjaliści fundacji ITAKA, którzy udzielają rodzinom wsparcia o każdej porze dnia i nocy. Dyżurujący przy telefonie poszukują zaginionych, zbierają i analizują sygnały od informatorów, weryfikują je i przekazują policji. W poszukiwania włączane są media, organizacje pozarządowe oraz inne służby na terenie całego kraju i - w razie potrzeby - na całym świecie. 

Telefon w sprawie zaginionego dziecka działa 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Operatorem linii jest Telekomunikacja Polska SA. Bezpłatny numer 116 000 będzie dostępny dla wszystkich, niezależnie od obsługującej ich sieci.

Partnerami przedsięwzięcia są Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Urząd Komunikacji Elektronicznej oraz Komenda Główna Policji.
Rocznie policja odnotowuje kilka tysięcy zaginięć dzieci. Ok. 120 przypadków dotyczy dzieci do 7. roku życia, około 800 - dzieci w wieku 7-13 lat i około 3,6 tys. - dzieci w wieku 13-17 lat.
W lutym 2007 r. KE zdecydowała o rezerwacji krajowego zakresu numerów zaczynających się na 116 na usługi społeczne. Chodzi o to, by obywatele całej Europy mogli otrzymać te samą usługę, dzwoniąc na ten sam numer. W listopadzie zeszłego roku Polska, jako piąty kraj w Europie, uruchomiła linię 116 111 - telefon zaufania dla dzieci i młodzieży.

Informacja pochodzi ze strony www.onet.pl

Radek Dec

Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry