MIĘDZYNARODOWE SEMINARIUM GOJU RYU KARATE DO SZKOŁY SHUSEIKAN

Piotr Wysocki UKSSanchin

 12 maja 2014    14:11

W dniach 9 - 11.05.2014 r. w Ścinawie odbyło się międzynarodowe seminarium szkoleniowe Goju Ryu Karate Do szkoły Shuseikan, w którym uczestniczyli zawodnicy UKS "SANCHIN". Zajęcia prowadził President JKF Goju Kai Europa Shihan Leo Lipinski - 8 Dan. W ciągu trzech dni treningowych Shihan nauczał najtrudniejszych Kata (form) w Goju Ryu: Seisan, Kururunfa oraz Suparinpei. Są to długie i skomplikowane ciągi ruchowe wykonywane naprzemiennie w napięciu i rozluźnieniu. Mistrz z niezwykłą cierpliwością korygował nasze błędy i tłumaczył Bunkai czyli zastosowanie poszczególnych ruchów.  W trakcie treningu Kumite czyli walk nacisk położony został na wykorzystywanie technik "otwartej ręki" czyli Haito-Uchi, Sho-Tei, Shuto-Uchi, Kokken. Seminarium było bardzo ważne zwłaszcza dla wyższych stopni mistrzowskich przed ich wyjazdem na seminarium w Japonii. W zajęciach uczestniczyli zawodnicy z Węgier, Niemiec i Polski. Na zakończenie odbyły się egzaminy na stopnie mistrzowskie Dan, które pozytywnie zaliczyli niżej wymienieni:

- Artur Trubicki, Ścinawa - 2 Dan,

- Jan Czerniakiewicz, Marki - 1 Dan,

- Robert Jezierski, Płock - 1 Dan,

- Krzysztof Klimas, Ścinawa - 1 Dan.

GRATULUJEMY!

Następne spotkanie z naszym Mistrzem planowane jest w listopadzie w Markach.

Sekretarz UKS "SANCHIN"

Piotr Wysocki

Galeria

zdjecie: 63985
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13
fot. 14
fot. 15
fot. 16
fot. 17
fot. 18
fot. 19
fot. 20
fot. 21
fot. 22
fot. 23
fot. 24

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry