Monitoring w Markach

UM Marki UMMarki

 12 maja 2014    22:06

Szanowni Państwo!

Od 2008 roku konsekwentnie rozbudowujemy system monitoringu miejskiego. Obecnie Urząd Miasta dysponuje 36 kamerami umieszczonymi w newralgicznych punktach miasta. Do końca 2013 roku zainwestowaliśmy ponad milion złotych w rozbudowę sieci i instalację kamer. Koszt utrzymania mareckiego monitoringu w ubiegłym roku wyniósł 574 tys. złotych. W najbliższym czasie planujemy montaż kolejnych kamer - przy Zespole Szkół nr 2 oraz Szkole Podstawowej nr 4.

Zarówno mieszkańcy Marek jak i Komisariat Policji w Markach dostrzegają korzyści z funkcjonowania monitoringu. Często spotykam się z opiniami o potrzebie dalszego rozwoju sieci. Dzięki zastosowaniu technologii światłowodowej możliwości rozbudowy systemu są bardzo duże. Po konsultacji z mieszkańcami oraz przedstawicielami lokalnej policji wytypowaliśmy ponad 20 lokalizacji, które warto włączyć do systemu monitoringu.

Jakie są Państwa opinie o funkcjonowaniu systemu? Czy obecna sieć kamer jest wystarczająca, czy powinniśmy dalej inwestować w jej rozbudowę?

Janusz Werczyński Burmistrz Miasta Marki http://www.youtube.com/watch?v=r4vGmTImpnk

Galeria

zdjecie: 64073

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry