Rogaczówka i Wodzisławek w Pustelniku

Antoni Widomski Historykalia

 9 marca 2009    05:48

Istniała kiedyś w Pustelniku (jeszcze w czasach kiedy był wsią) kolonia Rogaczówka. Z wypisu aktu sporządzonego w 1927 roku wynika, że sprzedającym był Walerian Rogaczewski.Wypis aktu sporządzonego w księdze hipotecznej Koloni Rogaczówka powiatu Warszawskiego w 1927 rokuNazwę Kolonia Rogaczówka spotkać możemy także w akcie notarialnym z 1939 rokuZ wyrysu gruntu sporządzonego 21 listopada 1986 roku wynika, że Kolonia Rogaczówka graniczyła z Kolonią Wodzisławek. Logicznie myśląc, właścicielem Kolonii Wodzisławek powinien być Wodzisławski.

Kopie dokumentów, w odpowiedzi na apel o informacje dotyczące nazw obszarów i obiektów w Markach, przekażę oczywiście do Urzędu Miasta. Apeluję i ja do mieszkańców naszego miasta. Przejrzyjcie w wolnej chwili stare dokumenty. Żeby nie zaginęły stare nazwy.

Antoni Widomski

Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3
zdjecie

Antoni Widomski

Współpracuje z portalem od 2004 roku

www.historia.marki.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry