UKS JOKER na treningu judo z Pawłem Nastulą

Janusz Aftyka UKSJoker

 9 marca 2009    09:04

28 lutego 2009 r. w hali ARENA na warszawskim Ursynowie miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Oprócz Pucharu Świata w judo mężczyzn, odbył się trening judo....trening judo prowadzony przez Mistrzów Olimpijskich. Ponad 700 dzieciakow na macie, z blisko 30 klubów z całej Polski. Bardzo wyraźną obecność zaznaczył podczas tego Pucharu UKS JOKER z podwarszawskich Marek, wystawiając do treningu 117 osób.

Ta dość liczna grupa zmagała się z technikami judo demonstrowanymi przez samych Mistzów Olimpijskich, Mistrzów Europy i Świata, mi.n. przez:


  • Pawła Nastulę, (Mistrz Olimpijski 1992, 1996; Mistrz Swiata 1995, 1997; Mistrz Europy 1994, 1995, 1996);

  • Antoniego Zajkowskiego ( w 1972 jako pierwszy Polak w historii judo zdobył na olimpiadzie w Monachium srebrny medal olimpijski. Wcześniej w 1969 wywalczył srebro na ME. W 1971 zdobył brąz na MŚ, i ponownie srebro na ME);

  • Adama Adamczyka (siedmiokrotny medalista Mistrzostw Europy, dwukrotny brązowy medalista Mistrzostw Świata).


 Ten piękny, magiczny wieczór, na długo pozostanie w sercach najmłodszych judoków, a także licznie zgromadzonych rodziców na trybunach w hali Arena. Na uwagę zasługuje fakt, że wśród 30 najlepszych małych judoków, z rąk samych mistrzów, nagrody specjalne otrzymało dwóch zawodników UKS JOKER: Alicja Śliwicka, Michał Grykałowski.
Obcowanie najmłodszych z Mistrzami na macie jest zapoczątkowaniem pomysłów nowego składu zarządu Polskiego Związku Judo, na czele którego, od grudnia 2008 r., jest Wiesław Błach (dwukrotny olimpijczyk 1998, 1992) - niekwestionowany autorytet w środowisku judo.

Jeden z mistrzów, Adam Adamczyk, zagości już niebawem w Markach, gdyż 29 marca 2009 r. (niedziela) pod patronatem Burmistrza Miasta Marki, odbędzie się Pierwszy Marecki Ogólnopolski Turniej Dzieci w Judo, na ktorym mistrz przeprowadzi rozgrzewkę przed zawodami.
Dla wielu będzie to możliwość kolejnego obcowania z tymi, którzy przez wiele lat zdobywali najważniejsze medale dla Polski.
[gallery]


opracował: UKS JOKER

Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry