Jubileuszowy finał "Majówki z wierszem"

Małgorzata Rowicka Biblioteka

 2 czerwca 2014    17:38

"Majówka z Wierszem" to  konkurs recytatorski adresowany jest do dzieci z klas 0-III mareckich szkół i organizowany przez Zespół Samokształceniowy Nauczycieli Bibliotekarzy i Bibliotekę Publiczną Miasta Marki. Wyjątkowo - bo jubileuszowo - finał miał miejsce w bibliotece przy Lisa Kuli. Zwykle odbywa się w siedzibie szkoły, której uczeń zdobył I nagrodę w poprzedniej edycji. 30 maja czterdziestu (po ośmioro z każdej szkoły) wybranych w eliminacjach szkolnych uczniów wyrecytowało "śpiewająco" wiersze Małgorzaty Strzałkowskiej - bo tym razem hasłem konkursu był tytuł jednej z książek popularnej autorki dla dzieci "Wierszyki łamiące języki". W jury tegorocznej edycji konkursu - zasiadła: P. Joanna Hołubicka - dyrektor Biblioteki Powiatowej w Wołominie, P. Katarzyna Chilińska Smoleń - nauczyciel bibliotekarz z Zespołu Szkół nr 1 w Markach i Małgorzata Rowicka- dyrektor mareckiej biblioteki publicznej. Traktująca o sprawach ważnych, ale pełna poczucia humoru, wpadająca w ucho, ale dość trudna językowo - w związku z tym rozwijająca - poezja Strzałkowskiej sprawiła ogromną radość recytującym dzieciom i publiczności.

Aplauz po występie Mateusza Cerana (SP 3 kl. III d) i Wiktora Olkowskiego (SP 3 kl.0 d) - zwycięzców tegorocznej edycji "Majówki z wierszem" (podwójne miejsce I) świadczył o tym, że zachwycili swą recytacją nie tylko członków jury.
Na podium stanęli również :
MIEJSCE II: Adrian Boguszewski (SP 1 kl. IIId) i Mikołaj Ruczajski (SP 2 kl III)
MIEJSCE III: Lena Ziembicka (SP 2 kl. III), Amelia Ciernicka (SP 4 kl. IIb) i Jakub Mleczko (SP 5 kl. III b)
Poziom konkursu w tym roku był wyjątkowy ? maluchy wykazały się wielkim wyczuciem, dowcipem,
umiejętnością opowiadania historii wierszem. Trudno było zamknąć listę ?najlepszych?, w związku z tym przyznano również 5 wyróżnień dla :
Bartosza Cetnara (SP 1 kl. II c),
Julii Górskiej (SP 1 kl. III d),
Julii Walasek (SP 3 kl. III a),
Marii Pietruchy (SP 5 kl. I b),
Patrycji Łasak ( SP 4 kl. III a).

Galeria

zdjecie: 64821
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry