Dzień Rodziny w Parafii NMP Matki Kościoła - 8 czerwca 2014 r.

START:    8 czerwca 2014

Marek Kroczek AkcjaKatolicka

 4 czerwca 2014    07:27

W niedzielę, 8 czerwca, zapraszamy na IV Parafialny Dzień Rodziny pod hasłem
Rodzina Rodzinie
.
Tegoroczne spotkanie odbywa się w roku kanonizacji Ojca Świętego Jana Pawła II - wyniesionego na ołtarze 27 kwietnia przez Ojca Świętego Franciszka. Św. Jan Paweł II jest patronem rodzin
(w Litanii do Świętego Jana Pawła II jedno z wezwań brzmi: Patronie rodzin chrześcijańskich, módl się za nami). W tym roku także mija 10 lat od powstania naszej parafii, czas więc zacieśnić rodzinne więzy.

Organizatorem i koordynatorem działań jest Akcja Katolicka, która zaprasza do czynnego udziału zarówno parafian, jak i sympatyków naszej parafii.
Niech będzie rodzinnie, jak niegdyś w Markach bywało.
Ponieważ budujemy kościół i każda złotówka jest na wagę złota, spotkanie rodzinne pragniemy przygotować własnym, parafialnym  sumptem.
Podzielmy się naszymi umiejętnościami, zdolnościami, czasem, którego nie mamy w nadmiarze,  a więc darami otrzymanymi od Pana Boga za darmo. Niech to będą np. ciasta upieczone przez mamy i babcie, może napoje dla dzieci zakupione za niewielkie pieniądze, cukierki czy lizaki, czy inne smakołyki lubiane przez dzieci.
Zróbmy loterię każdy los wygrywa przygotowując i przynosząc na nią fanty.
Zróbmy stolik gier planszowych dla dzieci, kącik czytania, kącik dykcji Posłuchaj, co i jak mówię, kącik  opowieści o przeszłości, stolik nauki np. haftowania, wicia wianków, rysowania, malowania
i tu ... czekamy na pomysły.
Przynieśmy ubranka dla dzieci, z których nasze dzieci już wyrosły, a inne jeszcze mogłyby korzystać, niezniszczone książki, zabawki, etc., które można będzie wymienić na kiermaszu rodzinnym.

Ruchy religijne i stowarzyszenia katolickie zapraszamy do prezentacji podejmowanych działań, dzieci nie tylko ze Szkoły Podstawowej Nr 2 - ale i przedszkolaków - do zaprezentowania swoich różnorodnych umiejętności recytatorskich, wokalnych, innych.

Na pikniku rodzinnym nie powinno zabraknąć muzyki i to nie tylko odtwarzanej z płyt, ale na żywo. Niegdyś w Markach grywało się na akordeonie, czy ktoś jeszcze ma akordeon i mógłby zagrać na tym instrumencie? Inne instrumenty też mile widziane.
Szykują się gitarowe niespodzianki i nie tylko te!

Oczywiście nie mamy pieniędzy i honorariów nie zapewniamy, ale przy dobrej woli i pomysłowości parafian - oraz wszystkich pragnących włączyć się w to dzieło - zapewniamy pyszną zabawę!


Serdecznie Was zapraszamy.


Możecie przyczynić się do sukcesu naszego rodzinnego święta poprzez rozklejenie plakatów informujących o pikniku,który jest do pobrania tutaj w formacie A3 (można go wydrukować również w formacie A4).
Za każdą pomoc dziękujemy.

Czekamy na Was również w sobotnie popołudnie, kiedy to będziemy przygotowywać  - jak ja nie lubię tej nowomowy - wydarzenie logistycznie.

Marek Kroczek, Prezes Akcji Katolickiej Marki

Galeria

zdjecie: 64900
fot. 1
zdjecie

Marek Kroczek

Współpracuje z portalem marki.net.pl od 2004 roku.
Prezes Mareckiej Akcji Katolickiej.
Radny, przewodniczący Komisji Oświaty Kultury i Sportu Rady Miasta Marki w latach 2006-2010. Pomysłodawca, realizator imprez rodzinno-rekreacyjnych, ogólnomiejskich konkursów międzyszkolnych i wielu innych przedsięwzięć. Organizator wyjazdów rodzinnych oraz pielgrzymek krajowych i międzynarodowych.

Autor hasła MARKOWE MARKI.
Z pasją pomaga innym... zapominając o sobie.
Miłośnik wszystkich zwierząt, dużych i małych.. tych co skaczą i fruwają...

akcja.marki.net.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry