Oferty na budowę obwodnicy otwarte!

Paweł Pniewski ObwodnicaMarek Marki2020

 4 czerwca 2014    15:10

Czekaliśmy na ten dzień długo, bo termin kilkanaście razy przekładano. Dziś Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad otworzyła oferty firm zainteresowanych budową obwodnicy Marek. Jedynym kryterium wyboru wykonawcy jest w tym przypadku najniższa cena. To oczywiście nie oznacza jeszcze podpisania umowy, przegrani mają prawo się odwoływać, więc sprawy mogą się jeszcze trochę potoczyć. Oby nie aż do 2020 r. - czyli daty, która jest w nazwie naszego stowarzyszenia (Marki 2020).

Budowa obwodnicy została podzielona na dwa odcinki: Marki-węzeł Kobyłka oraz Kobyłka (bez węzła) - Radzymin Płd. Zadaniem potencjalnego wykonawcy jest zaprojektowanie i realizacja trasy. Drogowcy zakładają, że potrwa to odpowiednio 32 i 36 miesięcy. Kosztorys pierwszego odcinka wyniósł 472,7 mln zł, a kosztorys drugiego odcinka - 447,17 mln zł. Na tyle GDDKiA wycenia prace.

Na realizację pierwszego odcinka wpłynęło 6 ofert. Najniższą kwotę zaproponowali Włosi: Salini, Impergilo i Export Pribex - 331,6 mln zł. Natomiast na realizację drugiego odcinka złożono 5 ofert. Najniższą cenę zaproponowało włosko-polskie konsorcjum firm Astaldi/PBDiM Mińsk Mazowiecki - 405,89 mln zł.

Pozostałe oferty:
- Mostostal Kraków - Ferrovial - odcinek II - 490,74 mln zł
- Budimex - odcinek I - 551,66 mln zł
- Porr Polska oraz Warbud - odcinek II - 504 mln zł
- Dragados - odcinek I - 434,7 mln zł
- Intercor i Mosty Katowice - odcinek II - 620,58 mln zł
- Strabag - odcinek I - 430,2 mln zł
- Heilit und Woerner - odcinek II - 407,16 mln
- Mirbud/Erbedim - odcinek I - 398,7 mln zł
- Metrostav - odcinek I - 559,1 mln zł

To kolejny wielki krok w stronę powstania obwodnicy naszego miasta. O dalszych losach budowy obwodnicy będziemy informować na bieżąco.

Tadeusz Markiewicz, Jacek Orych, Paweł Pniewski
Grupa Marki 2020Galeria

zdjecie: 64915
fot. 1
zdjecie

Paweł Pniewski

Paweł Pniewski, zastępca Burmistrza Miasta Marki, prezes zarządu stowarzyszenia Grupa Marki 2020, członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
Społecznik, podróżnik, wielbiciel kultury kulinarnej.
Związany z mareckim samorządem od 2010 roku. Z portalem współpracuje od 2009 roku.

pniewski.wordpress.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry