Złote medale dla drużyny UKS Struga

5 czerwca 2014    23:45

[caption id="attachment_65148" align="aligncenter" width="900"] fot. A.Biadasiewicz[/caption]

Młodzi zawodnicy UKS Struga odnoszą coraz to nowe sukcesy i zdobywają kolejne medale. Po serii zwycięstw indywidualnych przyszła kolej na mistrzostwa drużynowe. Okazją do tego były XXI Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w warcabach 100-polowych, które odbyły się w dn 29.05-01.06.2014 w Dąbkach koło Darłowa. W mistrzostwach wzięły udział 3 drużyny z mareckiego klubu.

Najmłodsi grający w kategorii do lat 10 (Jakub Broma, Kacper Waś i Klaudia Adamczyk) bez większego problemu, z kompletem punktów zdobyli złoty medal i tytuł Drużynowego Mistrza Polski do lat 10. Złoto wywalczyły również nasze dziewczęta (Marta Bańkowska i Ida Zając), które w kat. juniorek do lat 16 stanęły na najwyższym stopniu podium. Juniorzy do lat 16 (Bogdan Bańkowski, Artur Moczulski i Martin Banaszek) zajęli IV miejsce.

O tym, że UKS Struga jest jednym z najlepszych klubów warcabowych w Polsce niech świadczy fakt, że wśród 22 zawodników powołanych do reprezentacji Polski na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy znalazło się aż siedmioro warcabistów UKS Struga!! Życzymy im udanego startu na ME już w sierpniu!

Udział drużyn w zawodach został dofinansowany w ramach projektu ?Zagospodarowanie czasu wolnego, poprawa kondycji fizycznej i umysłowej poprzez organizowanie zajęć warcabowo-szachowych, organizację imprez sportowych, szkolenie zawodników, przygotowanie do współzawodnictwa dzieci i młodzieży w 2014 roku.

zdjecie: 65145