Byłeś blisko... 15 lat temu. A dzisiaj?

START:    13 czerwca 2014

Marek Kroczek AkcjaKatolicka

 13 czerwca 2014    15:42

Dzisiaj mija 15. rocznica wizyty Świętego Jana Pawła II w naszej diecezji oraz przejazdu Wielkiego Papieża przez Marki.Wzdłuż alei Marszałka Józefa Piłsudskiego zebrała się wielotysięczna rzesza mieszkańców Marek, Zielonki, Ząbek w oczekiwaniu na przejazd Ojca Świętego z Radzymina (gdzie modlił się nad grobami bohaterów wojny 1920 roku) do Warszawy.

Jego przejazd się opóźniał, ten Święty Papież nigdy nie pozwolił by zamknąć się w ryzach protokołu dyplomatycznego, czy w ramach wytyczonych przez urzędników kościelnych, państwowych etc.
Dla Niego najważniejsza była relacja z BOGIEM oraz relacja z CZŁOWIEKIEM - w każdym Człowieku, nawet w Człowieku który targnął się na Jego życie, szukał i znajdował cząstkę Boga.

Przez całe swoje życie promieniował baskiem świętości.
Nie chciał kamiennych pomników.
Modlił się o to, by Jego nauczanie, Jego słowa, Jego przesłanie, (które w swoim dorobku duszpasterskim, naukowym, filozoficznym, religijnym - można by długo wymieniać Jego zasługi w głoszeniu Ewangelii -  nie ma równych w historii papiestwa).
Wreszcie Jego PIELGRZYMOWANIE do najbardziej zaniedbanych, zagrożonych, zepsutych nadmiarem bogactwa, czy przesiąkniętych wrogimi Kościołowi i Człowiekowi ideologiami.
To Polski Papież przyczynił sie do obalenia komunizmu w Polsce, Europie, Świecie...

Markowianie witali Ojca Świętego prośbą
Ojcze Święty pomóż nam zagospodarować wolność


"Wolność", która zalała nas bez ograniczeń,
Naród zniewolony od wieków /z krótką przerwą na czas międzywojnia/ zachłysnął się najgorszą cząstką "wolności"... Czego owoce dzisiaj zbieramy. Nie może być wolności bez ograniczeń, bez Bożych przykazań, drogowskazów.

Święty Janie Pawle II z inicjatywy Akcji Katolickiej Marki od kilku lat organizowany jest Marecki Konkurs Międzyszkolny Jestem uczniem Jana Pawła II. W ten sposób przyczyniamy się do budowania żywego pomnika Świętego Jana Pawła. W przygotowania do konkursu angażują się całe, wielopokoleniowe rodziny. Kilku uczestników konkursu jest stypendystami Fundacji Dzieło Trzeciego Tysiąclecia, skupiającej uzdolnioną młodzież z niezamożnych rodzin. Dzięki wsparciu społeczeństwa zdobywają oni wyższe wykształcenie nw uczelniach polskich i zagranicznych...
Przedmiotem 4. edycji konkursu są Polacy kanonizowani i beatyfikowani przez Świętego Jana Pawła II. Niebawem, jeszcze przed wakacjami szkoły otrzymają powiadomienia o zakresie zadań konkursowych oraz terminach etapów konkursowych.

Marecka Akcja Katolicka, również poprzez sport - podobnie jak to Czyniłeś jako: Ksiądz, Biskup, Kardynał Karol Wojtyła i Papież Jan Paweł II - stara się /małymi kroczkami:)/ skupiać wokół siebie: młodzież, dzieci, rodziców, dziadków, słowem: całe RODZINY.

Na razie - skromnymi środkami - tworzymy RODZINĘ ROWEROWĄ AKCJI KATOLICKIEJ MARKI.

Rodzinę małą, ale zgraną,
Rodzinę rozumiejącą się,
Rodzinę promującą wartości chrześcijańskie,
Rodzinę dbającą o rozwój kulturowy, religijny, fizyczny "swoich  dzieci".
Rodzinę dbającą o otaczający nas świat, środowisko.
RODZINĘ OTWARTĄ DLA WSZYSTKICH.
Dla wszystkich, którzy zgadzają się z naszymi zasadami.

"Ojcem chrzestnym" - Patronem Rodziny Rowerowej Akcji Katolickiej Marki jest JE Ksiądz Biskup Marek Solarczyk, Biskup Pomocniczy Warszawsko-Praski, Asystent Kościelny Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej w Polsce.
Mając takie wsparcie z nadzieją i wiarą budujemy naszą rodzinę na silnym fundamencie.

Prosimy Cię Święty Janie Pawle, módl się za nami.

Już w najbliższą niedzielę, 15 czerwca udajemy się do do Domu Świętej Faustyny w Ostrówku. Po drodze nawiedzimy - ponownie -  Diecezjalne Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Radzyminie.
Zaczynamy pielgrzymkę od modlitwy na Mszy Świętej o godzinie 10.15 w kościele p.w. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny /al.Marszałka Józefa Piłsudskiego 93/.
W oddzielnym wpisie zapoznam Was ze szczegółami organizacyjnymi 3. Pielgrzymki Rodziny Rowerowej Akcji Katolickiej Marki.

PRZEPRASZAM ZA MÓJ ENTUZJAZM
przeradzający się w słowotok.
Już kończę.

Zapraszam wszystkich do bazyliki katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana na Mszę Świętą Dziękczynną o godzinie 18.00.Marek Kroczek, prezes Akcji Katolickiej Marki

Galeria

zdjecie: 65500
fot. 1
zdjecie

Marek Kroczek

Współpracuje z portalem marki.net.pl od 2004 roku.
Prezes Mareckiej Akcji Katolickiej.
Radny, przewodniczący Komisji Oświaty Kultury i Sportu Rady Miasta Marki w latach 2006-2010. Pomysłodawca, realizator imprez rodzinno-rekreacyjnych, ogólnomiejskich konkursów międzyszkolnych i wielu innych przedsięwzięć. Organizator wyjazdów rodzinnych oraz pielgrzymek krajowych i międzynarodowych.

Autor hasła MARKOWE MARKI.
Z pasją pomaga innym... zapominając o sobie.
Miłośnik wszystkich zwierząt, dużych i małych.. tych co skaczą i fruwają...

akcja.marki.net.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry