Nocny Marek dobiegł do mety

Jacek Orych MSG

 7 lipca 2014    09:01

 

W sobotni wieczór 28 czerwca, sportowe serce Marek biło na stadionie Marcovii. Biegi dziecięce, nordic walking, a potem gwóźdź programu, czyli 10-kilometorowy nocny bieg ulicami miasta - tak wyglądał scenariusz imprezy, której nie była w stanie zepsuć kapryśna pogoda. Dowód? Ponad 500 startujących i dobrze się bawiących uczestników.


 "Dziękuję wszystkim, którzy kibicowali na trasie i trzymali kciuki ! Było dobrze , a za rok będzie jeszcze lepiej, co nie ?? -napisał na Facebooku Hubert Kred. "Dzięki za miłą imprezę, dużo wody i błota. Bardzo dobra pogoda, nie przegrzał się człowiek" -żartobliwie dodawał  Marek Zakrzewski. "Taki sąsiedzki bieg, choć deszcz, burza i zmienna nawierzchnia, noc i lekko poplątana trasa w parku - raczej nie sprzyjały życiówkom. Mili kibice, fajna atmosfera - na plus! Piszę się na kolejną edycję " komentowała Małgorzata Nowak. "Ślicznie dziękujemy za organizację i fajną atmosferę podczas biegu! Było super! Do zobaczenia za rok!? - zapowiedzieli Ceramiczni Biegacze, czyli jeden z wielu zespołów, które wzięły udział w sobotnim Biegu Nocny Marek, organizowanym przez Mareckie Stowarzyszenie Gospodarcze.


 Na jego starcie stanęło ponad 350 zawodników z całej Polski. Punktualnie o 21 wystrzelił pistolet sędziowski i biegacze pomknęli ulicami północno-wschodnich Marek. I choć burzowa pogoda nie rozpieszczała ani zawodników, ani organizatorów, udało się uzyskać znakomite rezultaty. 10-kilometrowy odcinek pierwszy pokonał Artur Jabłoński z warszawskiego zespołu "Szczególnie dziewczyny!". Od soboty rekord Nocnego Marka wynosi 32 minuty 52 sekundy. Wśród kobiet zwyciężyła Emilia Zielińska z Warszawy ("Wieczorek Team"). Jej czas to 40 min. 20 sekund. W klasyfikacji drużynowej górą byli zespół Entre.pl Team. Wyłoniono także najszybszych biegaczy z Marek. Ten laur spoczął na skroniach Moniki Grabarczyk (44 min. 55 sekund) oraz Piotra Serockiego (39 min. 45 sekund).


 Zanim biegacze stanęli na linii startu głównego biegu, do rywalizacji stanęli mali sportowcy. Do ich rywalizacji doszło na czterech dziecięcych dystansach prowadzących na stadionie Marcovii. Gratulacje należą się Michalinie Kołeckiej, Jankowi Jaworskiemu (zwycięzcom na 200 m), Martynie Nowakowskiej i Adamowi Wojdzie (400 m), Anicie Rudnik i Dominikowi Kuzko (800 m) oraz Marcie Chudorlińskiej i Patrykowi Zielińskiemu (1200 m.). Idealnie z pogodą wstrzelili się fani nordic walking. Na liczącej 5 km trasie, prowadzonej m.in. lasami Horowej Góry zwyciężyli Sylwia Rejmentowska z Warszawy oraz Robert Sobon z Tomaszowa Mazowieckiego.


 - Dziękuję wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji imprezy ? sponsorom, organizacjom społecznym, samorządowi, policji, służbom medycznym, strażakom i mediom. Bez nich ta impreza nie mogłaby się odbyć. Już dziś zapraszana kolejną edycję Nocnego Marka - na czerwiec 2015 r.


 Więcej o wynikach i przebiegu na stronie www.nocnymarek.net oraz na profilu FB Bieg - Nocny marek


Obszerna fotorelacja dostępna pod adresem:  http://www.nocnymarek.net/galeria/


Jacek Orych


[gallery link="file" orderby="title"]

Galeria

zdjecie: 66225
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
zdjecie

Jacek Orych

Rocznik 78

2006-2014 Radny Miasta Marki

od 2014 roku Burmistrz Miasta Marki

www.Orych.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry