W nowym sezonie Marcovia zagra w "A" klasie...

Marcin Boczoń Marcovia

 16 lipca 2014    18:22

Mimo, że Marcovia uczciwie utrzymała się w lidze okręgowej to decyzją Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej nowy sezon rozpocznie w "A" klasie. Z pewnego punktu widzenia należy to uznać za olbrzymią porażkę. Z drugiej jednak strony decyzję MZPN-u powinno się traktować jako pierwszy sukces nowego zarządu naszego klubu. Bardzo realne było bowiem, że Marcovia sezon 2014/2015 rozpocznie od "B" klasy - najniższej klasy rozgrywkowej w Polsce.

W raz z końcem sezonu 2013/2014 przestało istnieć Mareckie Towarzystwo Sportowe Marcovia 2000 Marki. Nieprawidłowości jakich mieli dopuścić się członkowie "starego" zarządu sprawiły, że kontrolę nad klubem przejęły Mareckie Inwestycje Miejskie. W wyniku oskarżeń oraz przeprowadzonej kontroli sprawą zajął się prokurator.

Aby móc kontynuować rozgrywki utworzone zostało nowe stowarzyszenie "MKS Marcovia Marki", którego prezesem został Wojciech Mogielnicki. Jego zastępcą jednogłośnie wybrano Mariusza Boczonia a sekretarzem Konrada Króla. Ponadto w zarządzie znalazło się miejsce także dla Bogdana Króla, Bogdana Wilczyńskiego i Łukasza Zalewskiego.

Od razu wiadomo było, że nowo utworzony podmiot nie będzie mógł pozostać na kolejny sezon w lidze okręgowej. Zgodnie z regulaminem nowe kluby powinny rozpoczynać rozgrywki od "B" klasy. Nowo wybrany zarząd Marcovii nie wyobrażał sobie jednak takiego scenariusza i błyskawicznie zaczął zasypywać MZPN niezliczonymi pismami aby nie podejmowano tak drastycznej decyzji. W rolę "łącznika" pomiędzy Marcovią a Mazowieckim Związkiem Piłki Nożnej wcielił się Łukasz Zalewski, którego momentami częściej można było spotkać w siedzibie związku niż na obiektach sportowych przy Wspólnej. Takie zaangażowanie nowego zarządu przyniosło zadowalający efekt - Marcovia spadnie "tylko" o jedną klasę rozgrywkową! Duży wpływ na taką decyzję miała 90-letnia historia naszego klubu oraz fakt, że nasi zawodnicy nie ponosili w żaden sposób winny za zaistniałą sytuację. Doprowadził do tego zarząd "MTS Marcovia 2000 Marki" pod kierownictwem Grzegorza Chwiłoca-Fiłoca i Grzegorza Miechowicza co przeważyło, że najczarniejszy scenariusz ostatecznie się nie sprawdził.

Nowy zarząd ma nadzieję, że pobyt w "A" klasie jest tylko tymczasowy. Przed Piotrem Redlem zostało postawione jasne zadanie - awans do ligi okręgowej. Wszyscy kibice i sympatycy naszego klubu wierzą, że ten cel zostanie osiągnięty i na Wspólnej będą już tylko same dobre czasy. W nowym sezonie nasz zespół będzie występował pod szyldem "AP Marcovia Marki". 


*

We wtorek 15 lipca Marcovia rozpoczęła przygotowania do nowego a zarazem bardzo ważnego dla niej sezonu. Na pierwszych zajęciach pojawili się m.in. Łukasz Bestry, Hubert Sochacki i Kacper Kuranowski. Wśród trenujących można było również dostrzec m.in. Dariusza Rosińskiego, Łukasza Zalewskiego i Karola Siemieniaka. Zajęciom przyglądali się z boku Sławomir Kozłowski Dariusz Piwowarek, którzy do zespołu dołączą podczas najbliższego treningu w czwartek o godz. 19:00.*

W nowym sezonie Marcovia grać będzie w grupie I "A" klasy.* Źródło: Mazowiecki Związek Piłki Nożnej


 

Galeria

zdjecie: 66421
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry