Wycieczka rowerowa. Śladem prehistorycznego osadnictwa na terenie Marek.

Tomasz Paciorek StowarzyszenieMPS

 1 sierpnia 2014    23:30

Stowarzyszenie MARKI-PUSTELNIK-STRUGA serdecznie zaprasza mieszkańców na wycieczkę rowerową. Tym razem odwiedzimy miejsca prehistorycznego osadnictwa na terenie Marek.

1. Stanowisko kultury trzcinieckiej (1700-1300 p.n.e.), na którym prowadzono prace wykopaliskowe w 1979 r.
2. Stanowisko kultury wielbarskiej (Goci - Gepidzi, II w n.e.). Prace archeologiczne prowadzone były w sezonach 1997-2000.
Planowany termin wycieczki: 10 sierpnia 2014 r. (niedziela). Zbiórka przy kolejce mareckiej o godz. 15.00 -skwer Żołnierzy Wyklętych, obok urzędu miasta. Wycieczka zaplanowana jest na około 3 godziny. Dystans do pokonania około 10 km.
Szczegółowe informacje nt. trasy i przejazdu wycieczki rowerowej oraz regulamin wycieczki w załączeniu.
Na zdjęciu: Zbigniew Paciorek, prezes Stowarzyszenia MARKI-PUSTELNIK-STRUGA. Kamienne toporki (okres neolitu lub brązu) znalezione na terenie Marek.

REGULAMIN_WYCIECZKI_ROWEROWEJ

TRASA_WYCIECZKI_ROWEROWEJ

Galeria

zdjecie: 66638
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry