Patroni naszych ulic

Antoni Widomski ProMemoria

 14 sierpnia 2014    16:13

Warto znać patrona swojej ulicy, wiedzieć, czyje nazwisko wymieniamy, podając przy różnych okazjach własny adres.

Wielu ulicom i placom, przy których mieszkamy i pracujemy, patronują postaci historyczne które na trwałe zapisały się w dziejach Polski XX w.

W ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej Instytut Pamięci Narodowej publikuje krótkie opracowania prezentujące sylwetki niektórych z nich.

Zamiarem instytutu jest dostarczenie tych publikacji do każdego gospodarstwa domowego, każdej firmy, które znajdują się przy ulicy noszącej imię tego patrona. W akcję włączył się także marecki samorząd. Na zaproszenie Sylwii Matusiak - zastępcy Burmistrza Miasta Marki, do akcji włączyli się członkowie Komitetu Pro-Memoria.

W ramach tego projektu mieszkańcom Marek przekazane zostaną biografie:  W akcji biorą udział wolontariusze Komitetu Pro-Memoria oraz Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej.


Pierwsze egzemplarze wydawnictwa już powędrowały do mieszkańców ulicy Andersa.Rozpoczynamy akcję w Alei Marszałka Józefa Piłsudskiego


Antoni Widomski
Komitet Pro-Memoria 

Galeria

zdjecie: 66908
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
zdjecie

Antoni Widomski

Współpracuje z portalem od 2004 roku

www.historia.marki.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry