Żyj zdrowo w zgodzie z przyrodą

Rafał Redeł ZS1

 4 maja 2004    23:02

4 maja 2004 r. w Zespole Szkół nr 1 w Markach pod hasłem: "Żyj zdrowo w zgodzie z przyrodą" odbyły się uroczyste obchody Dnia Zdrowia i Ochrony Środowiska. Impreza stanowiła podsumowanie całorocznej pracy uczniów w dziedzinie ekologii i ochrony zdrowia. Dlatego podczas tego spotkania laureaci licznych konkurencji otrzymali nagrody ufundowane przez Burmistrza Marek Janusza Werczyńskiego, który zapewnił nagrody w innych konkursach, jak również zasponsorował wycieczkę ekologiczną dla członków Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody i wydanie encyklopedii o Markach. Oprócz Burmistrza Marek w spotkaniu udział wzięli: przedstawiciel Referatu Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Marki, reprezentant Rady Pedagogicznej z Gimnazjum nr 2 w Markach, rehabilitant z przychodni "Esculap" i goście z zaprzyjaźnionej szkoły z Kijowa.

Uroczystość podzielona była na dwie części. Pierwsza - ekologiczna - obejmowała ogłoszenie wyników licznych konkursów proekologicznych:
- międzyszkolny konkurs "EKO - MARKI"(prezentacje multimedialne dotyczące zagadnień ekologicznych)
- zeszłoroczny konkurs "Zachowaj trzeźwy umysł" (zaproponowany przez Urząd Miasta Marki)
- konkurs na najlepszy plakat na temat: "Pozytywne i negatywne oddziaływanie człowieka na przyrodę"
- test sprawdzający stan wiedzy ekologicznej u uczniów kl. I gimnazjum
- konkurs plastyczny: "Ekologia w satyrze"
- konkurs na projekt logo Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody

Największe zainteresowanie wśród zgromadzonych wzbudziły komputerowe prezentacje z konkursu "EKO - MARKI". Ponadto członkom - założycielom Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody wręczono legitymacje.

Część druga spotkania dotyczyła tematyki prozdrowotnej. Uczniowie mieli okazję pochwalić się swoją wiedzą na temat zdrowego żywienia, czego dowodem były: plakaty "Jak ja i moja rodzina dbamy o zdrowie", prezentacje witamin, przygotowanie stołu z warzywami i owocami, wiersze i hasła o tematyce prozdrowotnej, prezentacja multimedialna o obecności szkodliwych i nieszkodliwych konserwantów, barwników i antyutleniaczy w produktach spożywczych. Uczniowie wysłuchali również pana rehabilitanta, który zaapelował do nich o przyjmowanie właściwej postawy ciała w każdej sytuacji. Na koniec całej imprezy zaprezentowano wyniki ankiety na temat dbałości o zdrowie wśród uczniów kl. II gimnazjum.

Uroczystość przygotowali uczniowie klas pierwszych gimnazjum pod kierunkiem:
P. Marii Bogdanowicz - nauczyciela geografii w Zespole Szkół nr 1 w Markach,
P. Beaty Lisowskiej - nauczyciela biologii w Zespole Szkół nr 1 w Markach,
P. Katarzyny Listwon - nauczyciela sztuki w Zespole Szkół nr 1 w Markach;
P. Elżbiety Bienieckiej - metodyka wychowania fizycznego Warszawa - Targówek
Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry