Wycieczka rowerowa ze Stowarzyszeniem MARKI-PUSTELNIK-STRUGA. 10 sierpnia 2014 r.

Tomasz Paciorek StowarzyszenieMPS

 14 sierpnia 2014    23:33

Temat: Śladem prehistorycznego osadnictwa na terenie Marek.

Na zdjęciach: - uczestnicy rajdu rowerowego przy stanowisku archeologicznym, na którym 1300 lat przed naszą erą obozowisko założyła i tu przebywała (obozowała zapewne przez kilka miesięcy) tzw. ludność kultury trzcinieckiej (1700-1300 p.n.e.).  Okolice ul. Okólnej, Wojdyńskiej i Grunwaldzkiej w Markach;

oraz

po drodze do kolejnego stanowiska archeologicznego zatrzymaliśmy się na chwilę przy najstarszym i najpotężniejszym drzewie chyba nie tylko w Markach i okolicy tzw. "Dębie Gajosa". Rośnie on przy ul. Krasińskiego w Markach-Pustelniku. Jego obwód wynosi ok. 650 cm.

Stowarzyszenie MARKI-PUSTELNIK-STRUGA zaprasza na kolejną wycieczkę rowerową. Tym razem tematem rajdu będą miejsca walk i męczeństwa w Markach.

Planowany termin wycieczki: 24 sierpnia 2014 r. (niedziela). Zbiórka przy kolejce mareckiej o godz. 14.00 -skwer Żołnierzy Wyklętych, obok urzędu miasta. Wycieczka zaplanowana jest na około 4 godziny. Dystans do pokonania około 13 km.

Szczegółowe informacje nt trasy i przejazdu wycieczki rowerowej oraz regulamin wycieczki zostaną opublikowane w następnej informacji.

Galeria

zdjecie: 67016
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry