Zakończenie zbiórki darów dla Polaków na Wschodzie.

Tomasz Paciorek StowarzyszenieMPS

 18 sierpnia 2014    16:20

Dziś zakończyła się zbiórka darów przeznaczona dla Polaków na Wschodzie. Zebrano podręczniki szkolne, książki historyczne, literaturę piękną, podręczniki do nauki języka polskiego, atlasy, książki przyrodnicze, przybory szkolne: kredki, flamastry, zeszyty, piórniki, plecaki, gumki, linijki, temperówki, kleje. Zebrano również różne gry planszowe.

Dary zostaną przekazane przez uczestników XIV Międzynarodowego Motocyklowego Rajdu Katyńskiego Polakom mieszkającym w Rosji, na Białorusi i na Ukrainie. Za zgodą komandora rajdu Pana Wiktora Węgrzyna zbiórką darów w Markach zajęło się Stowarzyszenie MARKI-PUSTELNIK-STRUGA.

"Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim osobą, które przekazały dary dla naszych Rodaków za wschodnią granicą. Jak zawsze mogliśmy liczyć na szczodrość naszych mieszkańców -mieszkańców Marek. Chciałbym również życzyć szerokiej drogi i spokojnej podróży naszym dwóm mieszkańcom: -Panu Waldemarowi Czaplińskiemu oraz Panu Dariuszowi Chmielewskiemu, którzy już w tę sobotę, tj. 23 sierpnia 2014 r. wyruszą w trasę XIV Międzynarodowego Motocyklowego Rajdu Katyńskiego. To oni przekażą naszym Rodakom dary zebrane od markowian. Życzymy im szczęśliwej podróży".

Z poważaniem Prezes Stowarzyszenia MARKI-PUSTELNIK-STRUGA Zbigniew Paciorek

Galeria

zdjecie: 67065
fot. 1
fot. 2
fot. 4
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry