Śmiechoterapia z Krystyną Sienkiewicz - recital

START:    4 września 2014

MOK Marki MOK

 25 sierpnia 2014    12:09

Marecki Ośrodek Kultury, czwartek, 04.09.2014, godzina 18:00

Recital Krystyny Sienkiewicz - legendy polskiego teatru i kabaretu, piosenkarki, malarki. Przy fortepianie: Bronisław Kornaus. Po koncercie spotkanie z artystką oraz promocja i możliwość zakupienia książki "CACKO" w cenie 40 zł. Wydawnictwo Pruszyński i S-ka, 2013.

Impreza z okazji nowego roku kulturalno-oświatowego 2014/2015. Wstęp wolny,

Piosenka, film, teatr, skecz, satyra, telewizja - to żywioły Krystyny Sienkiewicz. Aktorka dowiodła już nieraz swego wszechstronnego talentu także od haftu, przez malarstwo i pisanie.  Jej charakterystyczna barwa głosu i specyficzne poczucie humoru są nie do podrobienia. Wystąpiła w wielu fimach m,in.: "Rzeczpospolita babska", "Lekarstwo na miłość" i wielu serialach np. "Rodzina Leśniewskich". Występowała w teatrach warszawskich: Ateneum im. Stefana Jaracza (1964-1970), Rozmaitości (1973), Syrena (1975-1984, 2000, 2004), Komedia (1988, 1994), Scena Prezentacje (1994-1995), Na Woli (1995), Rampa na Targówku (2006-2008) oraz Teatrze Polskim w Poznaniu (1985). W telewizji m.in.: współprowadziła Studio Gama, była jedną z gwiazd programów kabaretowych Olgi Lipińskiej, począwszy od cyklu Gallux Show poprzez kolejne edycje programów Właśnie leci kabarecik i Kurtyna w górę. Często występowała w słuchowisku radiowym Rodzina Poszepszyńskich Jacka Janczarskiego i Macieja Zembatego. Aż trudno uwierzyć, że w tak małej, delikatnej kobietce tkwi taki ogrom energii i humoru, który bawi i wzrusza publiczność od lat.

Jest laureatką wielu nagród m.in.: Prometeusz - Nagroda Artystyczna Polskiej Estrady za szczególne osiągnięcia dla sztuki estradowej (1996), Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski (2003), Złoty Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis (2007), II miejsce na Przeglądzie Teatralno-Kabaretowym Letniej Sceny Forum w Łodzi (2009).

W trakcie recitalu artystka zaprezentuje szereg skeczy i piosenek o przeróżnej tematyce, przeważa jednak ta - związana z miłością i relacjami damsko-męskimi. Nie zabraknie też wyjść artystki bezpośrednio do publiczności. Najzabawniejsze monologi, doskonałe piosenki, humor najwyższych lotów, a to wszystko okraszone czarem i urokiem niezłomnej Krystyny Sienkiewicz.
Bronisław Kornaus - wokalista, instrumentalista i kompozytor cieszący się dużym uznaniem. Jego kompozycje śpiewane były i śpiewane są dalej przez wielu znakomitych polskich wykonawców - tak piosenkarzy jak i aktorów. Jako kompozytor współpracował z takimi autorami tekstów jak Wojciech Młynarski, Marcin Wolski czy Jacek Cygan. Niezależnie od śpiewania od lat 70-tych w zespole "PARTITA" współpracuje z innymi formacjami estradowymi np. z kabaretem "60 minut na godzinę", gdzie akompaniuje takim artystom jak Jerzy Kryszak, Marian Opania, czy Andrzej Zaorski. Kompozycja nagrana w duecie z Alicją Majewską "Ballada o drodze" do tekstu Janusza Budzyńskiego, długo gościła na czołowych miejscach list przebojów.

[gallery columns="4" orderby="post_date"]

Galeria

zdjecie: 67473
fot. 1
fot. 2
zdjecie

MOK Marki

Marecki Ośrodek Kultury jest samorządową instytucją kultury. Powstał w 1984 roku. Naszą siedzibą jest zabytkowy, ponad stuletni budynek z piękną wieżyczką, mieszczący się w centrum miasta przy ul. Fabrycznej 2, róg ul. Piłsudskiego. Uchwałą Rady Miasta Marki z dnia 18 maja 2011 roku Marecki Ośrodek Kultury otrzymał imię Tadeusza Lużyńskiego - mareckiego artysty plastyka, pedagoga i społecznika.

MISJA
Misją Mareckiego Ośrodka Kultury jest kreowanie zainteresowań kulturą i sztuką, animacja
i edukacja kulturalna oraz upowszechnianie lokalnych tradycji.

Oferujemy udział w zajęciach stałych i cyklicznych, a także spotkaniach, koncertach, spektaklach teatralnych, wernisażach, sesjach warsztatowych i projektach. Przygotowujemy do udziału w kulturze artystycznej i zapewniamy kontakt ze sztuką i artystami.

ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA Z NASZEJ OFERTY
ZAPRASZAMY DO JEJ WSPÓŁTWORZENIA I WSPÓŁPRACY

Chcemy być miejscem pobudzającym lokalną aktywność, miejscem przerzucania mostów pomiędzy różnymi grupami mieszkańców. Czekamy na nowych partnerów, nowych uczestników i nowe propozycje.

mokmarki.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry