Rozpoczynamy realizację koncepcji Rewitalizacji Parku Briggsów.

Sylwia Matusiak UMMarki

 25 sierpnia 2014    14:46

W dniu 21 sierpnia ogłoszony został przetarg na Rewitalizację Parku Briggsów w Markach. Termin składania ofert do 5 września

Zamówienie obejmuje remont alei parkowych, które będą wykonane z nawierzchni mineralnych, naturalnie  stabilizowanych oraz wodoprzepuszczalnych. Ponadto zastanie całkowicie przebudowane oświetlenie - wszystkie latarnie będą wymienione na lampy w stylu retro z nowoczesnymi oprawami energooszczędnymi. W ramach rewitalizacji zostaną również zamontowane kamery do monitoringu miejskiego (sześć sztuk) oraz zostanie wykonane przyłącze kablowe do imprez plenerowych m.in. do kina letniego.

Celem rewitalizacji Parku Briggsów, który jest wpisany do rejestru zabytków przez Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków jest odtworzenie jego pierwotnego- XIX wiecznego charakteru.

Pieniądze na rewitalizację pozyskane zostały z opłat środowiskowych.

Sylwia Matusiak

/ - /

Zastępca Burmistrza Miasta Marki

Galeria

zdjecie: 67502
fot. 2

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry