Szczęśliwy remis pierwszej drużyny. Rezerwy deklasują Legion Pruszków.

Marcin Boczoń Marcovia

10 września 2014    18:08

W minioną sobotę pierwszy zespół Marcovii wybrał się do Wołomina na mecz z rezerwami Huraganu. Celem tej wyprawy było przywiezienie do Marek kolejnego kompletu punktów. Niestety już pierwsza połowa pokazała, że tym razem o zwycięstwo będzie znacznie trudniej niż w poprzednich spotkaniach. Drużyna Piotra Redla przegrywała bowiem do przerwy 1:2. Taki wynik utrzymywał się przez prawie całą drugą odsłonę. Wyrównująca bramka padła dopiero w doliczonym czasie gry po celnym uderzeniu Damiana Pacuszki.

Huragan II Wołomin - Marcovia Marki 2:2

Bramki: Adrian Rowicki 44' i Damian Pacuszka 92'

Skład Marcovii:

Mateusz Baj - Mateusz Wilczyński (Patryk Ratke), Dariusz Piwowarek, Radosław Mędrzycki, Patryk Olszewski (Hubert Sochacki) - Kacper Kuranowski, Rafał Jeż (Damian Pacuszka), Michał Ogórek, Adrian Rowicki, Adrian Górny CZ - Tomasz Bylak

Trener:Piotr Redel

*

W znacznie lepszych nastrojach byli po swoim meczu zawodnicy rezerw Marcovii, którzy rozgromili u siebie Legion Pruszków aż 8:0. Tym samym podopieczni Sławomira Kozłowskiego zrehabilitowali się za porażkę w poprzedniej kolejce. Na inaugurację "B" klasy ulegli oni bowiem Tarczynowi 2:8. Usprawiedliwieniem jest jednak fakt, że nasz zespół zmuszony był grać przez całe spotkanie w "10" i bez nominalnego bramkarza. Tym razem rezerwy Marcovii nie miały problemów ze składem co przełożyło się na wysokie i bardzo cenne zwycięstwo.

Goście od samego początku wyraźnie nastawieni byli na grę z kontry. Taka taktyka mogła okazać się strzałem w "10" w 15 minucie spotkania gdy sam na sam z Maciejem Otulakiem wyszedł jeden z napastników Legionu. Na szczęście nasz golkiper wyczekał do końca swojego przeciwnika i bez najmniejszych problemów wygrał ten pojedynek. Niewykorzystana sytuacja zemściła się 5 minut później gdy premierowe trafienie w nowym sezonie zanotował Piotr Wojda. Nasz napastnik otrzymał idealne podanie od Łukasza Zalewskiego i pewnym strzałem w długi róg pokonał bramkarza z Pruszkowa. Kilka minut później było już 2:0 po fantastycznym uderzeniu Piotra Idzikowskiego. Od tego momentu na boisku rządzili i dzieli już tylko podopieczni Sławomira Kozłowskiego, którzy jeszcze przed przerwą zdołali strzelić kolejne dwie bramki. Najpierw swoje drugie trafienie zaliczył Piotr Wojda a po chwili na listę strzelców wpisał się Mateusz Gołaszewski.

Druga odsłona rozpoczęła się od akcji wprowadzonego w przerwie na boisko - Damiana Trelińskiego. Pomocnik Marcovii na pełnym biegu wpadł w pole karne i został zahaczony przez jednego z rywali. Sędzia nie miał żadnych wątpliwości i bez zawahania podyktował rzut karny. Do ustawionej na 11 metrze piłki podszedł Łukasz Zalewski, ale jego strzał okazał się niecelny. Zawodnik ten zrehabilitował się jednak chwilę później i było już 5:0 dla Marcovii. W 60 minucie hat-tricka skompletował Piotr Wojda i widmo pogromu co raz bardziej zaglądało w oczy zawodnikom Legionu. Gości w końcówce dobił jeszcze Szymon Mogielnicki, który dwukrotnie zmusił golkipera do kapitulacji.

Podopieczni Sławomira Kozłowskiego byli lepsi od swoich rywali pod każdym względem i wygrali w pełni zasłużenie. Gdyby nasi zawodnicy poprawili jeszcze trochę skuteczność to wynik byłby znacznie wyższy. Oprócz okazałego zwycięstwa cieszy również fakt, że nasze rezerwy wzbudzają spore zainteresowanie wśród sympatyków naszego klubu. Mecz obserwowało sporo osób, które żywiołowo reagowały zwłaszcza na bramki zdobyte przez Piotra Wojdę. Oprócz niego z bardzo dobrej strony pokazali się Szymon Mogielnicki i Radosław Styczyński. Tego drugiego niektórzy widzą nawet wkrótce w kadrze pierwszego zespołu. Póki co Radek wrócił po ciężkiej kontuzji i czeka go jeszcze sporo pracy żeby wrócić do swojej optymalnej dyspozycji. Czas pokaże czy zobaczymy tego zawodnika ponownie w pierwszym zespole.

Marcovia II Marki - Legion Pruszków 8:0

Bramki: Piotr Wojda 3, Szymon Mogielnicki 2, Piotr Idzikowski, Mateusz Gołaszewski, Łukasz Zalewski

SkładMarcovii II:

Maciej Otulak - Radosław Styczyński (Patryk Sztanka), Łukasz Lewandowski, Kamil Kozłowski, Szymon Mogielnicki - Mateusz Gołaszewski (Damian Treliński), Piotr Idzikowski, Mariusz Ciszewski (C) (Dariusz Szymanowicz), Łukasz Zalewski (Michał Burczyński), Sebastian Ryński - Piotr Wojda

Trener: Sławomir Kozłowski

*

W minioną sobotę chłopcy z rocznika 2004 gładko pokonali swoich rówieśników ze Świtu Nowy Dwór Mazowiecki 16:1.
Było to już drugie z rzędu zwycięstwo podopiecznych Łukasza Zalewskiego i Damiana Pacuszki.