Mała Mila Marecka 2014 - po starcie ;-)

Mikołaj Szczepanowski

 14 września 2014    20:56

240 osób pobiegło w tegorocznej Małej Mili Mareckiej. Ulica o niepozornej nazwie na jeden wieczór stała się sportowym centrum Marek. Najszybciej dystans 1609 metrów przebiegł Przemysław Dąbrowski z Borawe (4:28). Wśród pań wspaniałą walkę stoczyły Justyna Korytkowska (Łomża), mistrzyni Polski na 5000 metrów oraz Ewa Chreścionko (Otwock), zwyciężczyni poprzedniej edycji Małej Mili Mareckiej. Biegaczy tradycyjnie prowadzili mareccy motocykliściOstatecznie na finiszu szybsza okazała się Ewa Chreścionko, która wyprzedziła utytułowaną rywalkę o zaledwie sekundę. Piąta edycja biegu była wyjątkowo szybka, aż pięciu zawodnikom udało się złamać 5 minut. Niesłabnącą popularnością cieszyła się rywalizacja drużynowa. Wśród 14 zgłoszonych drużyn, najszybsza, z bardzo dobrym łącznym rezultatem, okazała się ekipa "Szybcy i Wściekli" z Sochaczewa (22:03:78).Zebraliśmy w tym roku wyjątkowo dużo dobrych opinii o wyścigu. Szybki wyścig, po płaskiej, prostej trasie, sporo kibiców, już tradycyjny posiłek regeneracyjny. Nie zapominajmy też o emocjach - zaledwie sekunda różnicy pomiędzy najszybszymi paniami zapewniała mieszkańcom Marek ciekawe widowisko sportowe.

Będąc przy mieszkańcach Marek, po raz drugi uhonorowaliśmy tych najszybszych - Sylwestra Kuśmierza (4:35) oraz Aleksandrę Brzozowską (6:54).

Mała Mila Marecka wyrosła z sąsiedzkiego ogniska, które po raz pierwszy odbyło się 2007 roku. Mamy nadzieję, że tę atmosferę wciąż można spotkać na ulicy Małej przy okazji biegu. Dlatego ten dzień nie kończy się dla nas po dekoracji zwycięzców. W tym roku udało się tej imprezie nadać wyjątkowy wymiar. Zaprosiliśmy, aż dwa zespoły, które uświetniły Małą Milę Marecką. Kibiców zgromadzonych przy ulicy Małej, kilka minut po godzinie 16, przywitał MIRAGE. Wszyscy świetnie bawiliśmy się przy granej przez tę ekipę muzyce. Kolejny zespół powinien podziękować grupie Dariusza Chylińskiego za rozgrzanie publiczności!Na zakończenie wieczoru zagrała formacja SKANER - legenda polskiej muzyki tanecznej. Robert Sasinowski wraz z ekipą dał świetny koncert, na którym bawiło się setki markowian. W tym miejscu warto skierować słowa uznania również do firmy MASTER, która mimo trudnych warunków "prądowych" doskonale nagłośniła i oświetliła scenę. Po ponad godzinie oraz zagraniu dwóch bisów SKANER zakończył swój występ, jednak jeszcze przez długi czas artyści rozdawali fanom swoje zdjęcia i autografy.WYNIKI BIEGU!

==================================

Piąta Mała Mila Marecka nie odbyłaby się bez zaangażowania wielu rodzin: Gałeckich, Wojciechowskich, Kluczków, Kołodziejczyków, Grabowskich, Nowak, Drewa, Kuba. Dziękujemy wszystkim, którzy swoją pracą pomogli w organizacji biegu!

W tym roku wyjątkowo dużo instytucji zdecydowało się wesprzeć marecki bieg. Przede wszystkim udało nam się ufundować nagrody dla biegaczy. Dla trzech najlepszych Pań i Panów oraz najszybszej drużyny nasz nowy partner, a przy okazji sąsiad - Auto Atlier ufundowało bony na profesjonalną pielęgnację samochodu. Wśród nagród znalazły się też albumy od wydawanictwa Parma Press (również sąsiad!), krawaty od R&M Micharelli (sąsiad, a jakże!) oraz upominki od Hurtowni Bielizny "Oleńka". Z kolei zróżnicowany posiłek regeneracyjny na mecie to zasługa Piekarni Klementynka z ul. Kościuszki oraz Sklepowi i Hurtowni "Pan Warzywko" z ul. Pieniążka.

Tak jak wspominaliśmy tegoroczną imprezę udało się zorganizować dzięki zaangażowaniu wielu firm! Dziękujemy!

Chcielibyśmy zaznaczyć, również, że już po zamknięciu materiałów promocyjnych wsparła nas firma Transped - Jarosław Rumiński, również z bliskiego sąsiedztwa ;) Dziękujemy!


Rozgrzewkę przed startem w tym roku poprowadziła Pani Wioletta Tomala ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Markach.

Szczególne wyrazy podziękowania kierujemy do Pana Henryka Szczurowskiego oraz pracowników Zakładu Usług Komunalnych. Bez ich pomocy nie udałoby nam się ani uporządkować placu przed imprezą, ani po niej ;-), a to tylko część spraw w jakich nam pomogli!

Nad bezpieczeństwem uczestników czuwała marecka policja, Ochotnicza Straż Pożarna oraz Centrum Medyczne Marki z ul. Kasztanowej! Dziękujemy

Bardzo nam miło, że w tym roku imprezę swoim patronatem objął Pan Piotr Uściński, Starosta Powiatu Wołomińskiego.

Na koniec chcielibyśmy podziękować współorganizatorom biegu - Panu Januszowi Werczyńskiemu, burmistrzowi Miasta Marki oraz Panu Adamowi Kopczyńskiemu z Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej!

Zapraszamy do kolejnej części fotogalerii (tym razem od Patrycji Koc), wkrótce opublikujemy też filmik z finiszu:

[gallery]

Galeria

zdjecie: 67893
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13
fot. 14
fot. 15
fot. 16
fot. 17
fot. 18
fot. 19
fot. 20
fot. 21
fot. 22
fot. 23
fot. 24
fot. 25
fot. 26
fot. 27
fot. 28
fot. 29
fot. 30
fot. 31
fot. 32
fot. 33
fot. 34
fot. 35
fot. 36
fot. 37
fot. 38
fot. 39
fot. 40
fot. 41
fot. 42
fot. 43
fot. 44
fot. 45
fot. 46
fot. 47
fot. 48
fot. 49
fot. 50
fot. 51
fot. 52
fot. 53
fot. 54
fot. 55
fot. 56
fot. 57
fot. 58
fot. 59
fot. 60
fot. 61
fot. 62
fot. 63
fot. 64
fot. 65
fot. 66
fot. 67
fot. 68
fot. 69
fot. 70
fot. 71
fot. 72
fot. 73
fot. 74
fot. 75
fot. 76
fot. 77
fot. 78
fot. 79
fot. 80
fot. 82
fot. 83
fot. 84
fot. 85
zdjecie

Mikołaj Szczepanowski

Mikołaj Szczepanowski - współpracuje z portalem od 2006 roku

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry