PRZETARG NA OBWODNICĘ MAREK ROZSTRZYGNIĘTY

Tadeusz Markiewicz ObwodnicaMarek

 12 września 2014    16:07

Długo na to czekaliśmy:Wybrano najkorzystniejsze oferty na zaprojektowanie i budowę drogi ekspresowej od węzła Marki do węzła Radzymin Południe:

Zadanie I - Projekt i budowa drogi ekspresowej S8 na odcinku I węzeł Marki (bez węzła) - węzeł Kobyłka:
Salini Polska, Salini Impregilo, PRIB Export-Pribex

Zadanie II - Projekt i budowa drogi ekspresowej S8 na odcinku II węzeł Kobyłka (bez węzła) - węzeł Radzymin Południe:
Astaldi, PBDiM


http://www.gddkia.gov.pl/pl/d/75b77d?6f3c8ccaea8840

Jeszcze umowa nie jest podpisana, jeszcze pewnie będą odwołania ale to kolejny kamień milowy :)

 

Dodajemy komunikat GDDKIA:


Warszawski oddział GDDKiA wybrał firmy,  które wybudują  trasę S8 z Marek do Radzymina. 


Najkorzystniejsze oferty na budowę 15,4  km odcinka obwodnicy Marek opiewają w sumie na ok. 737,5  mln zł.

Inwestycje została podzielona na dwa odcinki.

Najkorzystniejszą ofertę na budowę trasy od w. Marki do w. Kobyłka (z węzłem)  o długości 8,1 km złożyło  konsorcjum  firm: SALINI POLSKA Sp. z o.o., Warszawa; IMPERGILO S.p.A., Mediolan, Włochy, Todini Costruzioni Generali S.p.A. Rzym, Włochy, Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno Budowlanych Export-Pribex Sp. zo.o., . Warszawa, które  wyceniło realizację  inwestycji na  331 610 946,13 zł.  

Z kolei na budowę kolejnego 7,2 km fragmentu trasy od w. Kobyłka do w. Radzymin Południe została wybrana oferta  należąca do konsorcjum firm: Astaldi S.p.A. , Rzym ; PBDIM Mińsk Mazowiecki wynoszącą  405 895 217,76 zł.

Zawarcie umów z wybranymi wykonawcami zaplanowane zostało do końca tego roku  - po zakończeniu kontroli przez Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych i uzyskaniu przez wykonawców  zabezpieczenia należytego  wykonania umowy.  

Nowa trasa zostanie zrealizowana w 32 miesiące od podpisania umowy, natomiast w ramach zadania drugiego wykonawca robót przez kolejne 4 miesiące będzie remontował fragment istniejącej DK 8. 

 Warszawski oddział GDDKiA czeka na oferty cenowe w czterech  kolejnych toczących się postępowaniach na budowę ok. 74 km dróg za prawie 10 mld zł. Zaproszenia do składania ofert zostały wysłane w sierpniu tego roku, termin ich  składania we wszystkich przypadkach  został wyznaczony na październik.

Toczące się przetargi obejmują  budowę  18,5 km Południowej Obwodnicy Warszawy  na odcinku  Puławska ? Lubelska, kontynuację   projektowania i budowę 24,6 km obwodnicy Radomia, kontynuację   projektowania i budowę  trasy S8 Radziejowice ? Paszków o długości  21,5 km oraz zaprojektowanie i budowę 9 km odcinka obwodnicy Góry Kalwarii.

Zaproszenie do składania ofert to drugi etap przetargu. W pierwszym zainteresowane realizacją inwestycji firmy składały wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. Ocenie podlegało doświadczenie, potencjał techniczny i kadrowy oraz zdolność ekonomiczna i finansowa wykonawcy.

Galeria

zdjecie: 67929
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry