"Kryształowy Kamień" z udziałem naszych zawodników

Michał Suchecki UKSStruga

 21 września 2014    23:47

8-osobowa grupa warcabistów z UKS "Struga" właśnie wróciła z Dąbek k/Koszalina,gdzie w dniach 10-14.09.2014 odbywała się najstarsza impreza warcabowa w Polsce - Kryształowy Kamień.

Po raz pierwszy turniej warcabowy o "Kryształowy Kamień" został zorganizowany w 1972 r. przez wielkich propagatorów warcabów 100-polowych w Polsce - Panią Marię Moldenhawer Frej i jej męża Romualda Frej. Po śmierci pana Romualda, od 1979 r."Kryształowy Kamień" organizowano dalej jako Memoriał R.Freja. W sierpniu 2014 odeszła od nas Pani Maria i oczywistym stało się, że tegoroczny turniej będzie kontynuowany już jako Memoriał Romualda i Marii Frej. Nie mogło być inaczej.

W zawodach startowało 72 zawodników. Wszyscy grali 9 rund razem, bez podziału na grupy wiekowe. Dopiero po skończonych zawodach wyłoniono najlepszych w poszczególnych kategoriach.

Spośród naszej "ósemki" trojgu zawodnikom udało się wrócić z pucharami (za I miejsca)


  • Kacper Waś - I miejsce w kat. orlików do lat 10

  • Klaudia Adamczyk - I miejsce w kat. orliczek do lat 10

  • Marta Bańkowska - I miejsce w kat. juniorek młodszychPonadto punktowane miejsca zdobyli jeszcze:

  • Jakub Broma - II miejsce w kat. orlików do lat 10

  • Martin Banaszek - II miejsce w kat.kadetów do lat 13

  • Bogdan Bańkowski - III miejsce w kat. juniorów młodszych


Nasi zawodnicy dzielnie stawiali czoła starszym przeciwnikom. Troszkę szczęścia zabrakło im w ostatniej partii, bo byłoby jeszcze lepiej.

"Kryształowy Kamień" przypieczętował fakt, że Kuba, Kacper, Martin, Klaudia znaleźli się w reprezentacji Polski na Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w Tallinie (Estonia), dokąd jadą już w październiku. Powodzenia!

Udział drużyn w zawodach został dofinansowany w ramach projektu Zagospodarowanie czasu wolnego, poprawa kondycji fizycznej i umysłowej poprzez organizowanie zajęć warcabowo-szachowych, organizację imprez sportowych, szkolenie zawodników, przygotowanie do współzawodnictwa dzieci i młodzieży w 2014 roku.

Galeria

zdjecie: 68113
fot. 1
fot. 2
fot. 3

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry